› bieżące
14:35 / 17.11.2013

Uderzył w motorowerzystę i uciekł. Policjanci ustalają sprawcę wypadku drogowego

Uderzył w motorowerzystę i uciekł. Policjanci ustalają sprawcę wypadku drogowego

fot. KMP Braniewo

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Gdańskiej w Braniewie. Kierowca bmw uderzył w tył poprzedzającego go motoroweru i uciekł z miejsca zdarzenia. Podczas ucieczki stracił panowanie nad swoim pojazdem i wpadł do rowu. Motorowerzysta z urazem głowy został zabrany do szpitala. Policjanci zatrzymali osobę, która może mieć związek ze zdarzeniem. Czynności w tej sprawie trwają.

Wczoraj po godzinie 14.00 na ul. Gdańskiej w Braniewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki BMW nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim motoroweru i uderzył w jego tył, powodując wywrócenie skutera, a następnie odjechał z miejsca wypadku. Ucieczka sprawcy nie trwała jednak długo, gdyż w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad swoim pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Poszkodowany motorowerzysta został przewieziony do szpitala.

Chwilę po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili i zatrzymali osobę, która może mieć związek z wypadkiem. Jednocześnie policjanci zwracają się z prośbą o zgłaszanie się świadków (nr tel.997 lub112), którzy widzieli uciekającego mężczyznę z miejsca zdarzenia. Czynności w tej sprawie trwają.

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%