› policja
05:09 / 03.08.2018

Uderzył w twarz lekarza podczas badania medycznego

Uderzył w twarz lekarza podczas badania medycznego

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 20-letniemu mężczyźnie, który podczas badania lekarskiego znieważył i naruszył nietykalność cielesną lekarza. Wezwani na miejsce policjanci znaleźli przy agresorze niewielkie ilości marihuany.

Aktem oskarżenia wobec 20-letniego mieszkańca Olsztyna zakończyła się wizyta w jednym ze szpitalnych oddziałów ratunkowych w Olsztynie. Młody mężczyzna podczas udzielania mu pomocy medycznej w pewnym momencie wpadł w szał i stał się agresywny wobec lekarza wykonującego badanie. Agresor pluł, gryzł oraz uderzył dłonią w twarz lekarza, czym naruszył jego nietykalność cielesną. W dalszej kolejności doszło do znieważenia medyka poprzez kierowanie w jego stronę wyzwisk.

Policję o zajściu powiadomili pracownicy szpitala. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze obezwładnili agresora i zastosowali wobec niego kajdanki. Podczas przeszukania 20-latka, policjanci znaleźli przy nim niewielkie ilości marihuany, której posiadanie zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zabronione. 

Mężczyzna chyba nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, że lekarz podczas wykonywania badań jest traktowany jako funkcjonariusz publiczny. Dlatego za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej lekarza zgodnie z kodeksem karnym napastnikowi może grozić kara 3 lat więzienia. 20-latek  nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających.

rp/in, Policja.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%