› bieżące
11:14 / 13.12.2013

Ukradł 3 pokrywy studzienek kanalizacyjnych

Ukradł 3 pokrywy studzienek kanalizacyjnych

30-letni Przemysław S. został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem kradzieży elementów metalowych. Chodziło dokładnie o pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Mężczyzna zabrał trzy takie pokrywy, rozbił je i zaniósł do punktu skupu złomu. Skradzione elementy transportował w plecaku. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec listopada. Wtedy na policję zgłoszono kradzież 3 żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim być 30-letni Przemysław S., notowany już za podobne czyny.

30-latek przyznał się i opowiedział policjantom, że najpierw po kradzieży przeniósł studzienki w „bezpieczne” miejsce a następnie rozbił je na kawałki. Żeliwne fragmenty zaniósł później do skupu złomu. Jako, że słowo „zaniósł” nie pasowało do ponad 30 kilogramów złomu, policjanci zapytali o szczegóły. Wtedy mężczyzna odpowiedział, że złom do skupu nosił kilka razy spakowany do plecaka. W ten sposób sprzedając go „zarobił” około 50 złotych. Straty jakie spowodował kradzieżą przekroczyły 600 złotych. Teraz mężczyzną zajmie się sąd. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%