› inwestycje drogowe
05:34 / 18.01.2017

Ulica Studzienna będzie jak nowa za milion złotych

Ulica Studzienna będzie jak nowa za milion złotych

fot. Amadeusz Żołdak

Już w lipcu tego roku pojedziemy odnowioną ulicą Studzienną. EUROVIA POLSKA SA z Bielan Wrocławskich podpisała umowę z miastem. Koszt robót to blisko milion zł. Za to będzie przebudowa jezdni, budowa chodników i zjazdów oraz oświetlenia, a także 22 miejsca postojowe.

Wykonawcę przebudowy ul. Studziennej wyłoniono w przetargu. Zgłosiło się sześć firm, w tym tylko jedna z Elbląga. Trzy oferty zostały odrzucone. Z tych pozostałych na placu boju najwyższą cenę zażyczyła sobie Firma Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni – ok. 1,2 mln zł. Firma STRABAG z Pruszkowa, koło Olsztyna wprawdzie dała niższą cenę ok. 1,04 mln zł, ale proponowała dłuższy termin wykonania prac.

Bezkonkurencyjna okazała się EUROVIA POLSKA SA z Bielan Wrocławskich. Zaproponowała poniżej miliona zł, a dokładnie 996 977 zł i 93 gr. Obiecała zakończyć prace 30 czerwca 2017 roku. Jak wszyscy dała gwarancji 60 miesięcy. Wygrała zatem przetarg i podpisała umowę z miastem. Po przekazaniu placu budowy rozpocznie prace.

Miasto było zdecydowane przeznaczyć na tę inwestycję prawie 1,47 mln zł, czyli z miejskiej kasy wydamy o ok. 500 tys. zł mniej.

Oto szczegóły inwestycji:

Zakłada ona wykonanie nowej nawierzchni jezdni ulicy Studziennej o długości 175,5 m, od ul. Wodnej do ul. Stary Rynek. Jezdnia ulicy wykonana zostanie z kostki kamiennej (regularnej), obramowanej krawężnikami kamiennymi 15x30x100 cm.

Po obu stronach jezdni wykonane zostaną chodniki, ich szerokość będzie zmienna, od 3,00 m do 3,15 m. W ramach inwestycji wykonane zostanie również nowe oświetlenie drogi, usunięte zostaną także kolizje z sieciami elektroenergetycznymi. Na ul. Studziennej zaplanowane zostały 22 równoległe do osi jezdni miejsca postojowe

- czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%