› inwestycje miejskie
15:00 / 29.12.2015

Umowa na budowę orlika lekkoatletycznego podpisana

Umowa na budowę orlika lekkoatletycznego podpisana

fot. nadesłane

Wczoraj (28 grudnia) informowaliśmy, że Prezydent Wróblewski postanowił przeznaczyć dodatkowe 50 tys. złotych na budowę obiektu sportowego typu orlik przy ulicy Modlińskiej. Dzisiaj natomiast doszło do oficjalnego zawarcia umowy z wykonawcą pierwszego orlika przeznaczonego dla lekkoatletów (ale nie tylko rzecz jasna). O godzinie 11:00 w Urzędzie Miejskim kontrakt parafowali: Witold Wróblewski oraz Marek Pastwa - przedstawiciel firmy PHU MAX, która jest odpowiedzialna za budowę orlika.

Prace ruszą tuż po nowym roku, gdy tylko nastąpi przekazanie placu budowy. Właściwa część prac rozpocznie się w marcu, a termin końcowy wyznaczony został na 13 czerwca 2016 roku. Przypominamy tylko, że w ramach inwestycji powstanie: boisko wielofunkcyjne o pow. 613,11 m kw. wraz z wyposażeniem do piłki koszykowej, do piłki siatkowej i do piłki ręcznej, boisko trawiaste (trawa z rolki) o pow. 906,6 m kw., czterotorowa bieżnia okrężna poliuretanowa o długości 200 m, bieżnia prosta o długości 80 m wraz z wybiegami, skocznia do skoku w dal o długości rozbiegu 40 m oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Obie strony nie kryły swojego zadowolenia z dopięcia umowy na ostatni guzik. Jak mówił Prezydent Wróblewski:

- Cieszę się, że udało nam się znaleźć dodatkowe środki i wyłonić wykonawcę obiektu już w II przetargu.

A wiceprezydent Milusz dodawał: 

- Mam nadzieję, że we wrześniu 2016 roku - oprócz zajęć - na obiekcie będzie można rozgrywać zawody lekkoatletyczne.

Przedstawiciel wykonawcy z Warszawy zapewnił, że nie powinno być większych kłopotów z realizacją zadania w określonym umową terminie. Wielkość obiektu z połączeniu z doświadczeniem firmy PHU MAX w tego typu projektach z pewnością pozwoli elblążanom już niedługo cieszyć się z posiadania orlika.

Projekt można zobaczyć pod tym LINKIEM.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Obywatelska inwestycja przy Modlińskiej nabiera kształtów (+ zdjęcia)

10.05.2016 komentarzy 2

Mowa oczywiście o powstającym przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej orliku lekkoatletycznym, który został wybrany do realizacji w ramach Budżetu...