› bieżące
09:56 / 05.04.2013

Umówili się na „stłuczkę”. Teraz za to odpowiedzą

Umówili się na „stłuczkę”. Teraz za to odpowiedzą

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy policji i firmy ubezpieczeniowej. Dwaj 35-latkowie zderzyli się swoimi autami celowo, po to by wyłudzić odszkodowanie. Teraz obaj odpowiedzą za to przed sądem. Może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w lutym tego roku, a sprawcy zdążyli dostać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej i nawet się nim podzielić. Sam pomysł zrodził się kilka dni przed samą „kolizją”. 35-letni Przemysław W. przyszedł do swojego znajomego 35-letniego Pawła Ż. Mężczyzna podzielił się wymyślonym sposobem na zdobycie pieniędzy z odszkodowania poprzez zrobienie niewielkiej stłuczki. Inicjator przedsięwzięcia miał mercedesa vito, natomiast sprawca dysponował starą skodą favorit.

Mężczyźni umówili się na obrzeżach miasta. Paweł Ż. kierując skodą „nie zachował ostrożności” i uderzył nią w mercedesa. Jako, że początkowe uszkodzenia nie satysfakcjonowały 35-letniego Przemysława W. mężczyźni zabieg „niezachowania ostrożności” powtórzyli jeszcze kilka razy. Dopiero mając solidnie poobijane auta udali się do domów. Wcześniej spisali oświadczenie, z którego wynikało, że do kolizji doszło przy ul. Kopernika a jej powodem był przebiegający przez jezdnię pies. Gdy policjanci zaczęli badać tę sprawę okazało się, że oficjalna wersja mężczyzn niekoniecznie musi być prawdziwa. Obaj 35-latkowie zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania przyznali się do zaplanowania wyłudzenia i opowiedzieli jak do tego doszło. Teraz sprawa trafi do sądu. 35-letni Przemysław W. otrzymał już odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej i nawet podzielił się nim z właścicielem skody. Długo się jednak pieniędzmi nie nacieszył. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za oszustwo. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%