› bieżące
16:11 / 21.09.2013

Upozorował swoje porwanie. Trafi za to do celi

Upozorował swoje porwanie. Trafi za to do celi

Policjanci zatrzymali 32 – latka, który upozorował swoje porwanie. Mężczyzna chciał w ten sposób wyłudzić od rodziny pieniądze na spłatę swych długów. Intensywna praca operacyjna zakończyła się odnalezieniem go w Gdyni już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia. Okazało się, że gdy przy jego sprawie intensywnie pracowało kilkunastu policjantów – on spokojnie czekał na pieniądze w wynajętej kwaterze.

Do dyżurnego nowodworskiej jednostki policji zgłosiła się jedna z mieszkanek powiatu i powiadomiła, że ktoś uprowadził jej syna. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna, z którym rodzina już od jakiegoś czasu nie miała kontaktu mógł zostać porwany dla okupu. Świadczyły o tym m. in. wiadomości sms i mms z żądaniami 4 tys. złotych okupu rozsyłane do matki i rodzeństwa 32 - latka.

Przy poszukiwaniach mężczyzny stale pracowało kilkunastu policjantów. W sprawę zaangażowali się też funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Analizy prowadzone na podstawie ustaleń operacyjnych wykluczały porwanie, a najbardziej prawdopodobna wersja wskazywała na mistyfikację ze strony samego uprowadzonego.

Już po 18 godzinach pracy policjanci namierzyli nieodpowiedzialnego mężczyznę. Kryminalni zatrzymali go w jednym z domów na terenie Gdyni. Okazało się, że nic mu nie jest. Mężczyzna odpoczywał w pokoju i był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Policjanci znaleźli przy nim telefony komórkowe, które posłużyły mu do upozorowania własnego porwania. Policjanci ustalili, że 32 – latek miał długi i chciał je spłacić pieniędzmi z fałszywego okupu. Żeby być bardziej wiarygodnym przesłał nawet rodzinie zdjęcie ukazujące go z zakneblowanymi ustami.

32 – latek jeszcze tego samego dnia trafił za kraty policyjnej celi.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%