› bieżące
16:00 / 01.10.2016

Uroczysta inauguracja 15 roku akademickiego EUH-E (+foto)

Uroczysta inauguracja 15 roku akademickiego EUH-E (+foto)

fot. Paweł Rodziewicz

Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna obchodzi 15 rocznicę funkcjonowania. Dziś, 1 października, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyły się uroczystości jubileuszowe połączone z inauguracją roku akademickiego.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się już o godz. 9:30 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu, gdzie odbyła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa dr Jacka Jezierskiego, podczas której nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru uczelni.

O godz. 11:30 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Na widowni teatru zgromadziły się władze uczelni, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, urzędów, duchowieństwa oraz firm i organizacji związanych i zaprzyjaźnionych z EUH-E.

Uczelnia obecnie prowadzi siedem kierunków kształcenia. Pomimo niżu demograficznego, nabór z roku na rok nie maleje, a nawet utrzymuje tendencje zwyżkowe. Dyplom Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej uzyskało już ponad 11 tys. osób.

Rok jubileuszowy jest takim rokiem podsumowania i wskazania dalszych kierunków działania. Największym wyzwaniem jest wydział lekarski i położniczy. Liczymy na to, że uda się rozpocząć studia na tym kierunku już w roku akademickim 2017/18. Jest na to ogromne zapotrzebowanie społeczne. Największym sukcesem naszej uczelni jest to, że na chwilę obecną mamy 900 studentów dziennych. Wcześniej większość stanowili studenci zaoczni, od dwóch lat ich stosunek jest odwrotny

- mówił Rektor uczelni, dr Zdzisław Dubiella.

Po licznych wystąpieniach, gratulacjach, życzeniach i podziękowaniach, nastąpiła ceremonia wręczenia nagród, które z rąk Rektora otrzymali przedstawiciele władz, urzędów i organizacji współpracujących z Elbląską Uczelnią Humanistyczno – Ekonomiczną, a także absolwenci, którzy wyróżnili się swoimi wybitnymi wynikami w nauce.

Ukończyłam studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku Terapia Pedagogiczna. Studia to był wspaniały okres mojego życia, jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo poszerzyły moją wiedzę i są pomocne w pracy zawodowej

- mówiła Wioletta Szulaczuk, jedna z grona wyróżnionych absolwentów uczelni.

Inauguracyjny wykład poprowadził znany polski psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii, Zbigniew Lew-Starowicz. Tematem wykładu był rozwój seksualności Polaków na przełomie lat 1992-2016.

W wielu aspektach aktywność seksualna Polaków nie uległa dużym zmianom. Na pewno przez ten okres wzrosła świadomość i aktywność seksualna kobiet. Wskaźniki prezentowane wyraźnie pokazują, że ogromna większość kobiet jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Jednakże ciekawość budzi fakt, że zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, jedna trzecia kobiet ma problemy z osiąganiem orgazmu

- dzilił się swoimi spostrzeżeniami podczas wykładu Zbigniew Lew-Starowicz.

Na zakończenie formalnej części uroczystości Chór Akademicki Cantata wykonał Gaudeamus Igitur.

Kolejnym, nieformalnym już, punktem programu był koncert połączonych sił Chóru Cantata i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego publiczność mogła wysłuchać wyjątkowych aranżacji popularnych motywów filmowych.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 34