› rozwój i edukacja
10:04 / 16.10.2012

Uroczysta Inauguracja Akademii Dziecięcej

Uroczysta Inauguracja Akademii Dziecięcej

fot. www.pwsz.elblag.pl

W sobotę 20 października o godz. 10.00 w auli w Gmachu Uczelni przy ul. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się uroczysta Inauguracja Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu. Po raz trzeci w akademickich ławach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zasiądzie ponad 60 żaków w wieku 6-8 lat. Podczas spotkania mali studenci złożą uroczyste ślubowanie oraz otrzymają z rąk rektora PWSZ w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka indeksy, potwierdzające ich przynależność do braci studenckiej. Patronat honorowy nad Akademią Dziecięcą objął Prezydent Miasta Elbląg Grzegorz Nowaczyk.

Po uroczystej inauguracji wykład pt..: „Jabłko Newtona”  wygłosi Prorektor Uczelni prof. nadzw. dr hab. inż. Cezary Orlikowski.
 
Zadaniem Akademii Dziecięcej powstałej przy PWSZ w Elblągu jest rozwijanie intelektualnego i twórczego potencjału najmłodszych. Stosując metody zabawowe nauczyciele akademiccy prowadzą dla małych żaków wykłady połączone z dyskusją, warsztaty i inne formy spotkań. Dzieci mogą rozwijać swoją pasję i umiejętności poznając między innymi: biologię, języki obce, informatykę, matematykę oraz biorąc udział w zajęciach muzyczno-ruchowych. Przewidujemy również zajęcia z innych dziedzin, które w trakcie spotkań ujawnią dodatkowe predyspozycje małych studentów. Duże zróżnicowanie tematyczne oraz aktywny udział dzieci w profesjonalnie przygotowanych zajęciach dostarczą im licznych wrażeń, przyczynią się do rozwoju różnorodnych umiejętności i zainteresowań.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%