› rozwój i edukacja
16:54 / 23.06.2017

Uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego (+ zdjęcia)

Uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj, 23 czerwca, w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika przy ul. Obrońców Pokoju w Elblągu odbyło się uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego. Na szkolnej sali zgromadziło się kilkaset osób, w tym najlepsi elbląscy uczniowie oraz przedstawiciele władz samorządowych.

To nie przypadek, że miejskie, oficjalne zakończenie roku szkolnego zostało zorganizowane w tym miejscu. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w wojewódzkim rankingu szkół zawodowych zajął pierwsze miejsce.

- podkreślił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Jednocześnie przypomniał, że dzisiaj (23 czerwca) podpisana została z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowa opiewająca na 9 mln złotych, dzięki której możliwe będzie dofinansowanie dwóch projektów dotyczących rozwoju szkolnictwa zawodowego w Elblągu. Podkreślił bardzo silną pozycję elbląskich szkół podstawowych w rankingu wojewódzkim. W pierwszej dziesiątce tego zestawienia znalazły się aż cztery placówki oświatowe z Elbląga. Pisaliśmy o tym wczoraj.

Głos zabrał także wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, który m.in. zwrócił uwagę, że  szkoła to coś więcej niż sama edukacja, gdyż kształtowane są w niej serca. W swoim przemówieniu dużo miejsca poświęcił tematowi bezpieczeństwa uczniów na wakacjach, zalecając ostrożność.

Dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług Dorota Bajor podziękowała Piotrowi Wójcikowi, prezesowi zarządu przedsiębiorstwa Wójcik Meble, za duże wsparcie. Przypomniała, że dzięki jego wydatnej pomocy uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna mogą brać udział w praktykach zawodowych pod okiem specjalistów w fabrykach meblowych należących do Grupy Meble Wójcik. Zaakcentowała, że elbląska firma  wyposażyła pracownię szkolną w profesjonalne urządzenia.  

Po przemówinieniach i podziękowaniach przyszedł czas na rozdanie wyróżnień dla najlepszych elbląskich uczniów za wyniki w nauce. Z każdej elbląskiej szkoły delegowanych zostało po dwóch uczniów. Łącznie 88 z nich otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. 

Zapraszamy do objerzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 65