› bieżące
13:53 / 08.05.2014

Uroczyste otwarcie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu

Uroczyste otwarcie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Grażyna Kluge weźmie udział w uroczystym otwarciu Małej Ogólnodostępnej Infrastruktury Turystycznej pn. Stanica Wodna w Nadbrzeżu.

Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz.12.00 w piątek 9 maja 2014r. w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu gm. Tolkmicko.


Stanica Wodna w Nadbrzeżu stała się własnością Powiatu Elbląskiego w 2011 roku. Wcześniej był to teren podległy Ministerstwu Obrony Narodowej. Obiekt został zmodernizowany przez samorząd powiatowy w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" z udziałem środków własnych. Ogólna wartość zrealizowanych 2 projektów wyniosła 1 385 575,70 zł, w tym uzyskana kwota dofinansowania: 1 016 957,97 zł, środki powiatu: 368 617,73 zł.

Dzięki realizacji dwóch projektów w Stanicy wyremontowano budynek główny - bosmankę, budynki sanitariatów, cztery domki letniskowe oraz dwie wiaty rekreacyjne. Zagospodarowano także obszar wokół obiektów (w tym tereny zielone, plac zabaw i miejsce na ognisko), wykonano pomost wraz z rampą slipową do wodowania małych jednostek pływających oraz przyłącze kanalizacyjne do sieci gminnej. Można również korzystać z sali szkoleniowej wyposażonej w sprzęt multimedialny wraz z profesjonalnym nagłośnieniem, bezpłatnego parkingu i WiFi.

Stanica dysponuje bogatym i zróżnicowanym sprzętem pływającym, w tym jachtami, kajakami, zestawami do windsurfingu i kitesurfingu. Zaplanowano również otwarcie szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży.

Stanica może stać się ważnym punktem w obszarze Zalewu Wiślanego i Wysoczyzny Elbląskiej, gdzie turysta żeglarz będzie mógł się schronić, wypocząć, zwiedzić piękną i bogatą w zabytki kulturowe oraz przyrodnicze okolicę.

RZECZNIK PRASOWY WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

Edyta Wrotek

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%