› policja
09:28 / 18.01.2019

Uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza informujemy o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w piątek oraz sobotę w ścisłym centrum Gdańska. Policjanci będą na trasie dbać o bezpieczeństwo oraz w miarę możliwości będą upłynniać ruch. Zachęcamy osoby, które planują wziąć udział w uroczystościach o korzystanie z komunikacji miejskiej. Nad bezpieczeństwem w dniu pogrzebu czuwać będzie ok. 1200 policjantów.

W piątek o godzinie 17:00 nastąpi wyprowadzenie trumny z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej. Policjanci na trasie przemarszu będą czasowo wyłączać ruch. Pochód przejdzie ulicami: Doki, Łagiewniki, Stolarska, Staromiejska, Pańska, Węglarska, Piwna. W tym czasie policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników przemarszu. W działania zaangażowani będą funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego.

W sobotę o godzinie 12.00 rozpocznie się msza pogrzebowa w Bazylice Mariackiej. Nad bezpieczeństwem uczestników pogrzebu oraz wszystkich mieszkańców czuwać będzie ok. 1200 policjantów ze wszystkich pionów.

Policjanci w sobotę w godzinach od 9.00 do 17.00 będą pełnili dyżur w tymczasowym posterunku policji przy ul. Piwnej 32/35. Funkcjonariusze podczas pełnionego dyżuru będą służyli pomocą np. w sytuacji, gdy dojdzie do zagubienia się dziecka lub osoby starszej. Ponadto będą mieli stały kontakt z psychologami z Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do których w razie potrzeby będą kierować osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego.

Zespół psychologów i pracowników MOPR-u swój dyżur będzie pełnił w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Zachęcamy osoby, które planują wziąć udział w uroczystościach o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Apelujemy do wszystkich osób, aby stosowali się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

KWP w Gdańsku

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%