› zdrowie i uroda
13:11 / 28.09.2012

Uroda z pierwszej ręki. Nowy cykl poradnikowy kobieta.elblag.net z udziałem dermatolog Danuty Dąbrowskiej

Uroda z pierwszej ręki. Nowy cykl poradnikowy kobieta.elblag.net z udziałem dermatolog Danuty Dąbrowskiej

Opóźnić i cofnąć naturalne procesy starzenia się organizmu - o tym marzy każda kobieta, a medycyna estetyczna jest niewątpliwie jednym ze sprzymierzeńców w walce z  upływem czasu i defektami urody.  Jesień to świetny moment na to, aby zadbać o swoją urodę, korzystając przy tym z nowinek medycyny estetycznej. Właśnie dlatego przychodzimy Wam z pomocą i rozpoczynamy nowy cykl poradnikowy z udziałem dr n. med. Danuty Dąbrowskiej od lat specjalizującej się w dermatologii estetycznej. Regularnie co miesiąc znajdziecie na łamach kobieta.elblag.net porady dotyczące pielęgnacji urody, a także metody oraz videozabiegi z zekresu medycyny estetycznej. 

 
W pierwszej odsłonie naszego poradnika, dermatolog Danuta Dąbrowska doradza, jak zadbać o skórę po lecie...
Umiarkowana opalenizna po wakacjach tuszuje nasze niedoskonałości czy drobne zmarszczki i zazwyczaj świadczy o dobrym wypoczynku w czasie urlopu. Jednak u wielu kobiet po korzystaniu ze słońca pojawiają się ciemne plamy na twarzy, które mogą być kłopotem. Makijaż nie zawsze jest w stanie je przykryć. W zależności od rodzaju plam lekarz dermatolog może zaproponować  leczenie ich za pomocą pilingów, zabiegów laserowych lub Cosmelanem (zastosowanie zabiegu depigmentacji), którego skuteczność usuwania plam typu melasma wynosi 99%. 
 
- Osoby z tłustą i trądzikową skórą czują podczas lata ulgę, ponieważ słońce wysusza skórę poprzez zmniejszenie produkcji łoju. Dodatkowo promienie UV działają przeciwzapalnie i łagodząco na zmiany trądzikowe. Niestety trądzik młodzieńczy często wraca jesienią, dlatego warto pomyśleć o tym, aby ten nawrót był słabo nasilony i wystąpił jak najpóźniej – mówi dermatolog Danuta Dąbrowska. W tym celu stosujemy leki dermatologiczne oraz dermokosmetyki przeciwtrądzikowe – dodaje. Do substancji zapobiegających tworzeniu zaskórników należą retinol oraz kwasy stosowane w pilingach o działaniu przeciwbakteryjnym, dlatego kremy i pilingi dermatologiczne oparte na kwasach takich np. jak kwas salicylowy, glikolowy, mlekowy, pirogronowy, migdałowy  będą leczyły słabo nasilony trądzik oraz uszkodzenie posłoneczne skóry - podkreśla. Pamiętajmy, że nadmierne korzystanie ze słońca niszczy nasz kolagen i nasila starzenie się skóry. Aby wyrównać koloryt całej skóry można użyć pilingów do ciała, a po kąpieli natłuścić ją balsamem – zaznacza Danuta Dąbrowska.
 
Młodość nie wieczność
- Mówiąc o pielęgnacji skóry po lecie nie wolno zapomnieć o przesuszeniu, jakiego doznają szczególnie osoby z suchą i wrażliwą skórą.  Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem słońca tracimy wodę przez naskórek, a nadmiar promieni UV niszczy włókna kolagenowe. Dotyczy to szczególnie twarzy i dekoltu, na których po lecie widzimy więcej zmarszczek niż zimą - podkreśla dermatolog. 
 
- Dlatego, aby odbudować płaszcz lipidowy naskórka stosujmy tłuste i półtłuste oraz bardziej odżywcze kremy – doradza dermatolog. Aby dostarczyć skórze utraconą wodę, warto uzupełnić kwas hialuronowy, którego z wiekiem oraz po każdym lecie ubywa.  Kwas hialuronowy ma właściwości zatrzymywania wody i dzięki niemu mniej jej tracimy przez wysuszony naskórek. Uzupełnianie kwasu hialuronowego polega na podaniu go do skóry. W tym celu stosujemy wypełniacze z kwasem hialuronowym oraz zabiegi mezoterapii – wyjaśnia Danuta Dąbrowska.
 
Witaminy dla dziewczyny. Zalety mezoterapii
Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczaniu wielu odżywczych substancji w tym m.in. minerałów, witamin, aminokwasów, peptydów i również kwasu hialuronowego do skóry. Są dwa rodzaje mezoterapii (igłowa i bezigłowa). Można te zabiegi łączyć np. wykonać 2-3 zabiegi mezoterapii igłowej a potem kontynuować mezoterapię bezigłową. Jeśli profilaktycznie nie dostarczyliśmy kwasu hialuronowego skórze przed latem, możemy go uzupełnić  jesienią oraz w dowolnej chwili, gdy odczuwamy, że nasza skóra staje się wiotka.
 
- Pielęgnacja to nie wszystko – mówi Danuta Dąbrowska, dermatolog. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna i zdrowa, zbilansowana dieta utrzymuje nasz cały organizm, w tym i skórę w dobrej formie - podkreśla. Korzystając z pory roku jaką jest jesień, nie może zabraknąć świeżych owoców i warzyw. Zalecane jest również spożywanie ryb, które zawierają m.in. kwasy omega -3. 
 
Prawidłowa pielęgnacja skóry przez cały rok to nie tylko dobry wygląd na co dzień, ale również zapobieganie powstawaniu zmarszczek i utrzymanie naszej skóry w dobrej kondycji jak najdłużej i o tym każda z nas pamiętać powinna.
 
Artykuły z zakresu medycyny estetycznej powstają we współpracy z dr n. med. Danutą Dąbrowską,  od lat specjalizującą się w dermatologii estetycznej.
 
Prywatny gabinet dermatologii estetycznej Danuta Dąbrowska znajduje się 
w Studio Neo Lady 
przy ul. ks. Osińskiego 4A w Elblągu.
Rejestracja tel. 55 239 61 36/
www.danutadabrowska.pl
 
9
0
oceń tekst 9 głosów 100%