› bieżące
10:29 / 12.07.2013

Urząd Miejski informuje - do 29 lipca wiadukt zostanie podparty

Urząd Miejski informuje - do 29 lipca wiadukt zostanie podparty

Miasto wyłoniło firmę, która wykona tymczasowe podparcie dla filarów wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ulicy Nowodworskiej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma VISTAL CONSTRUCTION Sp. z o.o., z siedzibą w Gdyni, która jest zobowiązana do:

a) opracowania projektu technologicznego i wykonania na tej podstawie rusztowania, które podeprze konstrukcję wiaduktu 
b) dzierżawy rusztowań (konstrukcji tymczasowych) w okresie od ich wykonania do lipca 2014 r. 
c) kontroli i utrzymania właściwego stanu technicznego rusztowań (konstrukcji tymczasowych) w okresie od daty wykonania do lipca 2014 r.

W pierwszej kolejności zostanie wykonane tymczasowe podparcie obiektu dla podpór w najgorszym stanie technicznym tj. nr 13 i 17. Prace związane z wykonaniem konstrukcji podparcia rozpoczną się w poniedziałek, 15 lipca i potrwają nie dłużej niż do 29 lipca

Co ważne, Wykonawca na wniosek Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg zobowiązał się do wykonywania prac przy zachowaniu ruchu kołowego, z wyłączeniem okresu związanego z zaklinowaniem i bezpośrednim oparciem konstrukcji nośnej wiaduktu na podporach tymczasowych. W tym czasie będzie musiało nastąpić zamknięcie obiektu dla ruchu kołowego i pieszego, co potrwać może kilka godzin. Szczegółowy termin tego zamknięcia zostanie podany z wyprzedzeniem.  

Realizacja przez Wykonawcę prac związanych z montażem konstrukcji podparcia z zachowaniem ruchu kołowego uzależniona jest od przestrzegania przez kierowców wprowadzonych ograniczeń w ruchu, tj. masy pojazdów do 3,5 t oraz ograniczenia prędkości do 20 km/h. W przypadku gdy ograniczenia te nie będą respektowane, Wykonawca zastrzega konieczność zamknięcia obiektu dla ruchu kołowego i pieszego.

Tekst: UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%