› bieżące
15:46 / 25.07.2014

Urzędnicy elbląscy na Jarmarku Dominikańskim. Co tam będą robić?

Urzędnicy elbląscy na Jarmarku Dominikańskim. Co tam będą robić?

fot. UM Elbląg

Promować nasze miasto, na specjalnym stoisku. W ten sposób Elbląg chce zapraszać gości do naszego miasta, szczególnie na Święto Chleba. Nasze stoisko aktywne będzie w niedzielę. Jarmark rusza już dziś.

Jarmark św. Dominika jest imprezą plenerową o charakterze handlowo-rozrywkowym. Najstarszą, najsłynniejszą i największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Jego tradycja sięga XIII wieku, kiedy to gdański klasztor ojców Dominikanów otrzymał od papieża Aleksandra IV przywilej udzielania odpustu w dniu święta ich założyciela.

Z uroczystościami odpustowymi związano jarmark handlowy. Dziś Jarmark działa jak magnes, rokrocznie przyciągając do Gdańska tłumy turystów i mieszkańców Trójmiasta.

W 2013 r. odwiedziło go 6 mln gości! Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej – starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne prezentowane są na ponad 1000 kramów – z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne: kostiumowe parady, spektakle teatralne, konkursy, projekty interaktywne i koncerty – rok temu na jarmarkowej scenie zagrali m. in. John Porter, Paula i Karol, Łąki Łan, Village Collectiv, chóry gospelowe z Anglii, Austrii i Polski, soliści scen operowych, carilloniści i gdańscy filharmonicy.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, elbląscy urzędnicy będą zachęcali do odwiedzenia Elbląga. Nasze stoisko będzie stylizowane na kamieniczkę. Pracownicy informacji turystycznej będą rozprowadzali materiały na temat obchodów 777-lecia Elbląga oraz zachęcali do odwiedzin naszego miasta, szczególnie podczas Święta Chleba.

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%