› bieżące
14:31 / 16.12.2012

Urzędowy Deawoo Lanos trafił w prywatne ręce. Nabywca zapłacił za niego ...629 zł

Urzędowy Deawoo Lanos trafił w prywatne ręce. Nabywca zapłacił za niego ...629 zł

fot. Konrad Kosacz

Z dwóch wystawionych przez Urząd Miejski na sprzedaż samochodów, tylko jeden z nich znalazł nabywcę. Wysłużony – 15-letni Daewoo Lanos, którym jeszcze niedawno podróżowali urzędnicy, został sprzedany za 629 zł. Na nowego właściciela poczeka jeszcze, wyceniona na 22 tys. zł prezydencka Skoda Superb z 2005 r.

Przypomnijmy, że w listopadzie elbląski magistrat ogłosił konkurs ofert pisemnych na sprzedaż dwóch pojazdów należących do Urzędu Miejskiego. Oba zostały wcześniej wycenione przez rzeczoznawcę.

Pierwszym z oferowanych samochodów była Skoda Superb 1,8 w wersji Classic, z przebiegiem ponad 231 tys. km. Zielono-metaliczna Skoda ze 150-konnym silnikiem doładowanym turbosprężarką, posiada bogate wyposażenie m.in. klimatyzację, alufelgi, ksenony, czujnik parkowania i deszczu. Jak informuje Urząd Miejski, pojazd jest bezwypadkowy i był regularnie serwisowany w ASO. Samochód ma jedynie drobne uszkodzenia lakieru wynikające z okresu eksploatacji. Stan samochodu określono jako „bardzo dobry, sprawny technicznie i zadbany”. Siedmioletni Superb, który znajdował się w dyspozycji prezydenta i wiceprezydentów, został wyceniony na 22 tys. zł.

Drugi ze zbywanych pojazdów - Daewoo Lanos 1.5 w wersji sedan z 1997 roku, został wyceniony zaledwie na 600 zł. Przez 15 lat urzędnicy przejechali nim 205 tys. km. Samochód w kolorze srebrny-metallic, miał zaledwie 86 KM i posiadał dość ubogie wyposażenie m.in. wspomaganie kierownicy, przyciemniane szyby, elektrycznie regulowane przednie szyby i centralny zamek. Na domiar Lanos nie posiadał aktualnych badań technicznych (te skończyły się we wrześniu br.). Niektóre elementy jego karoserii były mocno skorodowane (miejscami na wskroś). Ze specyfikacji można było dowiedzieć się, że osłona kolektora wydechowego oprócz korozji miała także przepalenia, a silnik ślady przedmuchu spalin do misy korbowej i ślady wycieku oleju.

Mimo wielu defektów, Lanos znalazł nowego właściciela. Takiego szczęścia nie miała z kolei Skoda.
- Na zakup Lanosa wpłynęła jedna oferta. Kupiła go osoba prywatna za kwotę 629 złotych – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. - Na zakup Skody wpłynęła natomiast jedna oferta, jednak nie spełniała wymagań formalnych. W związku z tym Miasto będzie wystawiało ten samochód do ponownej sprzedaży.

Miejsce sprzedawanych samochodów zajęły już dwa nowe pojazdy. W tym roku magistrat zakupił Forda Mondeo za 113 tys. zł (do użytku prezydenta) oraz Kia Rio w wersji sedan za 58 tys. zł (dla pracowników ratusza).

Na dzień dzisiejszy Urząd Miejski posiada więc 5 samochodów. Oprócz trzech wyżej wymienionych, w skład ratuszowej floty pojazdów wchodzą jeszcze osobowy Renault Megane (rocznik 2009) oraz dostawczy Renault Master (2003).

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Prezydent Nowaczyk sprzedaje urzędowe limuzyny

16.11.2012 komentarzy 3

22 tysiące złotych to cena wywoławcza siedmioletniej Skody Superb, którą jeszcze do niedawna podróżował służbowo Prezydent Elbląga Grzegorz...

Zdjęcia ilość zdjęć 1