Uszkodzona blokada i samochód
fot. Straż Miejska Elbląg
Nie od dziś wiadomo, że Straż Miejska w Elblągu w swojej pracy korzysta z urządzeń do blokowania kół. Potocznie nazywane "blokady samochodowe" zgodnie z art. 130a ust. 8 Prawo o ruchu drogowym mogą zostać założone na koło pojazdu w celu unieruchomienia go, gdy kierowca pozostawi pojazd w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudnia ruchu lub nie zagraża bezpieczeństwu.
Zdaje się, że nie wszyscy kierowcy nieprawidłowo parkujący swoje pojazdy spodziewają się widoku blokady na kole pojazdu. Pomimo pozostawienia przez strażników naklejki informującej na przedniej oraz bocznej szybie pojazdu - zdarza się, że kierowcy nie zauważają ostrzeżenia i w pośpiechu próbują odjechać. W ten sposób uszkadzają nie tylko blokadę należącą do Straży Miejskiej, ale również swój pojazd.
Użytkownik pojazdu w każdym momencie musi zachować czujność i zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu, jak również na inne zewnętrzne elementy uniemożliwiające mu bezpieczne poruszanie się pojazdem.
Od początku 2021 r. doszło do uszkodzenia dwóch blokad samochodowych należących do Straży Miejskiej w Elblągu - materiały zostały przesłane do elbląskiej policji.
Straż Miejska w Elblągu