› inwestycje drogowe
10:37 / 14.08.2012

Utrudnienia na moście Tysiąclecia.

Utrudnienia na moście Tysiąclecia.

Utrudnienia na moście potrwają jeszcze do środy (15 sierpnia), do popołudnia. Obecnie zamknięty jest lewy pas jezdni od strony miasta. Jeszcze dziś prace przeniosą się na drugi pas.

Prace na moście Tysiąclecia potrwają jeszcze do końca sierpnia. Obecnie zablokowany jest jeden pas i ruch odbywa się wahadłowo. Istniejąca sygnalizacja świetlna została wyłączona. Na czas prac uruchomiono sygnalizację tymczasową. Pomimo tworzenia się niewielkich zastojów, ruch na moście odbywa się w miarę płynnie, biorąc pod uwagę natężenie ruchu, jakie możemy spotkać na co dzień. Utrudnienia te potrwają do środowego popołudnia (15 sierpnia).

Jak poinformował nas kierownik budowy, p. Michał Drywa, w tej chwili prowadzone są już ostatnie prace powodujące utrudnienia w ruchu. W tej chwili wykonywane są dylatacje mostu. Mimo wcześniejszych założeń, iż prace realizowane będą w dniach 13-14 sierpnia, przeciągną się jednak jeszcze do połowy dnia 15 sierpnia. Aby jak najszybciej zakończyć ten etap robót, firma nie przerwie pracy na czas środowego święta. Po zakończeniu tych robót, pozostanie jeszcze tylko malowanie pasów i położenie nawierzchni żywicznych na pasach dla pieszych, co już nie będzie miało wpływu na ruch kołowy.

Najpoważniejszym utrudnieniem dla kierowców jest zamknięcie prowadzącego na most pasa do skrętu w lewo z ulicy Warszawskiej. To utrudnienie wymaga od kierowców manewru nawrotu na ulicy Warszawskiej na odcinku między mostem a węzłem Malbork-Warszawa-Gdańsk i włączenia się do kolumny samochodów jadących od strony Malborka.
Dylatacje  na moście Tysiąclecia wykonywane są w technologii dylatacji bitumicznych, polegających na calkowitym kryciu szczeliny dylatacyjnej w nawierzchni mostu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%