› inwestycje drogowe
15:43 / 17.07.2012

Utrudnienia na moście Wyszyńskiego. Od czwartku ruch wahadłowy

Utrudnienia na moście Wyszyńskiego. Od czwartku ruch wahadłowy

fot. Konrad Kosacz

W najbliższych kilku dniach kierowcy, korzystający z mostu nad rzeką Elbląg wzdłuż Alei Wyszyńskiego, powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Trwający remont obiektu wchodzi w etap robót drogowych. W najbliższy czwartek, 19 lipca rozpocznie się frezowanie nawierzchni oraz układanie warstwy ścieralnej.

Przez trzy dni (czwartek, sobota, poniedziałek), zostanie zajęta połowa jezdni i wprowadzony ruch wahadłowy na długości 180 metrów z tymczasową sygnalizacją świetlną. Jednocześnie istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia i Warszawskiej, zostanie wyłączona na czas prowadzenia prac.

Harmonogram prac przewiduje, że 19 lipca sfrezowana zostanie nawierzchnia bitumiczna na moście i dojazdach. Dwa dni później, w sobotę 21 lipca wykonawca robót firma Skanska, rozpocznie układanie warstwy ścieralnej na prawej stronie jezdni. W poniedziałek 23 lipca warstwa ścieralna ułożona zostanie na lewej stronie jezdni.

Jeżeli pogoda nie przeszkodzi w prowadzeniu prac, to 20 i 22 lipca ruch na moście prowadzony będzie bez utrudnień (dwukierunkowo).

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Most Wyszyńskiego po 15 latach przejdzie remont. Roboty ruszyły

20.06.2012 komentarzy 10

Nie zakończyła się jeszcze budowa nowych mostów zwodzonych na Starym Mieście, trwa remont drogi 503 i 504, a już w lipcu elbląskich kierowców...

Ruch wahadłowy i korki. Na moście Wyszyńskiego rozpoczęto remont jezdni

19.07.2012 komentarzy 6

Kierowcy przejeżdżający dziś przez most nad rzeką Elbląg wzdłuż Alei Wyszyńskiego, musieli uzbroić się w duża cierpliwość.  Od godzin porannych na...

Zdjęcia ilość zdjęć 6