› bieżące
17:25 / 23.01.2014

Utrudnienia w PKP. Sorry, mamy taki klimat

Utrudnienia w PKP. Sorry, mamy taki klimat

fot. Bartłomiej Ryś

Niestety, wszyscy musimy pogodzić się z faktem, że pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza. Śniegi i niskie temperatury zimą należą do zjawisk naturalnych. Utrudnienia z tym związane to naturalna kolej rzeczy. „Taki mamy klimat” - tłumaczy wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

Jak widać zima praktycznie zawsze zaskakuje. Niektórzy może myśleli już, że dość ciepła pogoda grudniowa będzie panowała aż do wiosny. Tak jednak się nie stało. Nadeszły silne mrozy. Jak PKP radzi sobie z utrudnieniami w kursowaniu pociągów?

Premier Donald Tusk zapewnia, że kolejarze wykonują ciężką pracę. W takich warunkach pogodowych tego typu sytuacje czasami się zdarzają. Rząd stara się zminimalizować te problemy.

Jak sytuacja wygląda w Elblągu?
Na stronach internetowych PKP przewidywane opóźnienia pociągów TLK kursujących przez Elbląg wynoszą do 15 minut. Pociągi Regio kursują bez zarzutu. Aktualne informacje o ruchu pociągów dla podróżnych dostępny jest pod adresem http://infopasazer.intercity.pl/index3.php?nr_sta=8151.

Jak sprawa wygląda w praktyce?
Rzeczywiście, jak informują pracownicy na dworcu PKP w Elblągu spóźnień jest coraz mniej. Oczywiście się zdażają, jednak głównie wśród kursów dalekobieżnych na południu kraju. Pociągi przejeżdzące przez Elbląg nie odnotowują poważnych problemów. 

Czy pasażerowie mają jakieś zastrzeżenia?
Pasażerowie skarżą się, że wagony praktycznie nie są ogrzewane. Muszą spędzić naprawdę długie godziny w pociągach. Często bez picia czy jedzenia. Warunków podróży nie można nazwać komfortowymi. Chociaż PKP zapewnia, że robi wszystko co może to pozostaje wątpliwość czy na pewno. W ostatnim czasie padło kilka rekordów czasu spóźnień pociągów. Wszystko wskazuje na to, że mrozy potrwają jeszcze jakiś czas. Czy będzie coraz gorzej?

Informujemy dodatkowo, że uwagi na coraz silniejsze mrozy dworzec PKP w Elblągu pozostaje otwarty na noc dla czekających pasażerów.

10
5
oceń tekst 15 głosów 67%