› policja
11:44 / 13.08.2019

Uwaga kierowcy jutro (14.08) specjalna akcja Policji, także w Elblągu

Uwaga kierowcy jutro (14.08) specjalna akcja Policji, także w Elblągu

fot. KP PSP w Braniewie

Jutro (14.08)  Policja przeprowadzi ogólnopolska akcję kontrolo-prewencyjna „Prędkość”. Kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

14 sierpnia  Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. 

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy

- czytamy w komunikacie Policji. Policjanci będą zwracali uwagę na inne zachowania kierowców niezgodnych z prawem.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale  także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. 

Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań

- wyliczają policjanci. 

Przypomnijmy, że 2 lipca na drodze w pobliżu Wielkiego Wierzna,  gm. Frombork doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne. 

W wyniku zderzenia kierujący volkswagenem poniósł śmierć, natomiast dwie osoby podróżujące pojazdem dacia duster zostały ranne i przewiezione przez zespoły ratownictwa medycznego  do szpitala w Elblągu

- informował mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie

4 sierpnia z samochodem marki Ford Fokus zderzył się motocyklista. Ze złamaną ręką i ogólnymi obrażeniami został odwieziony do elbląskiego szpitala. Wypadek miał miejsce w okolicy Kadyn.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%