› bieżące
06:33 / 22.11.2013

Uwaga kierowcy! Niebezpieczne przejście dla pieszych

Uwaga kierowcy! Niebezpieczne przejście dla pieszych

fot. Bartłomiej Ryś

Na tym przejściu dla pieszych bardzo łatwo może dojść do tragedii. Wystarczy nieuwaga kierowcy, aby zdarzył się wypadek. Przejście nie jest bowiem oświetlone. Rano i wieczorem przechodzący tu piesi są słabo widoczni.

Jak wiadomo, droga 503, od paru miesięcy jest modernizowana. Powoduje to pewne utrudnienia w ruchu, ale jest to cena, jaką płacimy za to, że w przyszłości będzie tam nowa i prosta jezdnia, bez dziur.

Jest jednak miejsce, w którym łatwo może dojść do tragedii. Chodzi o przejście dla pieszych blisko skrzyżowania ulic Pocztowej i Robotniczej. Nie jest ono wcale oświetlone, a co za tym idzie, rano i wieczorem nie widać przechodzących pieszych.

Wbrew pozorom, jest to przejście, z którego korzysta wielu elblążan. Dwuzmianowy tryb pracy zakładów przy ulicy Stoczniowej powoduje, że przejściem tym przed 6-stą rano i po 22-iej wieczorem przechodzi wielu pracowników.

Nie jest to jedyny problem przejścia dla pieszych, z którym muszą radzić sobie elblążanie.

Inny kłopot mają mieszkańcy przy ulicy Piechoty. Na całej długości ulicy, od Kościuszki aż do Saperów, nie ma ani jednego przejścia dla pieszych.

- Musimy przechodzić nielegalnie, bo nie mamy innego wyjścia – skarży się oburzony mieszkaniec. - Jak to w ogóle możliwe, żeby na tak długiej i ruchliwej ulicy nie było pasów?

 W sprawie obu problemów czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Powiązane artykuły

Po naszej interwencji: przejście dla pieszych zostało oświetlone

28.11.2013

Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy ul. Robotniczej, które może zagrażać życiu i zdrowiu ludzi. Problem polegał na tym, że...

Tu można przechodzić bez pasów. Prawo na to pozwala

02.12.2013 komentarzy 4

Jak pisaliśmy wcześniej, jeden z naszych Czytelników zgłaszał problem braku przejścia dla pieszych na ulicy Piechoty. - Musimy przechodzić nielegalnie, bo...

Zdjęcia ilość zdjęć 4