› bieżące
11:06 / 09.12.2013

Uwaga na chodnikach! Lód i śnieg zmorą pieszych

Uwaga na chodnikach! Lód i śnieg zmorą pieszych

Po obfitych opadach śniegu pojawił się problem ze stanem chodników w mieście. Przez kilka dni na większości z nich zalegały sterty śniegu. Dzisiaj, gdy temperatura wzrosła śnieg zaczął się topić. Powstały grudy śniegu oraz lodu.

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że za odśnieżanie i usunięcie lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości służącej do użytku publicznego odpowiadają właściciele tych nieruchomości – informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Pamiętajmy jednak też o tym, że każde zdarzenie związane z wypadkiem: np. złamaniem ręki, przez osobę poruszającą się po nieodśnieżanym chodniku może rodzić także postępowania odszkodowawcze na drodze cywilnej w stosunku do administratora – dodaje Karolina Wiercińska.

Problem z poruszaniem się mają piesi. Chodniki są tak oblodzone, że często zmuszeni są do wędrowania jezdnią. Zwłaszcza, gdy prowadzą wózki.

Stan większości chodników w Elblągu pozostawia wiele do życzenia. Niestety niewiele z nich do dzisiejszego dnia zostało posypanych piaskiem lub solą. Oczywiście sól może być szkodliwa dla środowiska, a piach trzeba będzie później posprzątać. Jednak w tej chwili jest to jedyne rozwiązanie, jakie można zastosować na elbląskich chodnikach.

Niestety nikt nie jest w stanie usunąć skutków zimy, ale można je zmniejszyć. Łatwiejsze jest usuwanie śniegu niż skuwanie warstwy lodu, więc należy to robić w miarę systematycznie. Czy zima znowu zaskoczyła drogowców?

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%