› zagrożenia i utrudnienia
01:29 / 10.08.2018

Uwaga na fałszywe e-maile skarbówki. Możesz wiele stracić

Uwaga na fałszywe e-maile skarbówki. Możesz wiele stracić

fot. Pixabay

Oszuści nie próżnują nawet w upały. Wysyłają e-maile z zainfekowanymi plikami. Ministerstwo Finansów ostrzega przed otwieraniem wiadomości. 

Nie po raz pierwszy oszuści podszywają się pod państwowe instytucje. Tym razem pod  pracownika Izby Administracji Skarbowej, który informuje w e-mailu o kontroli przeprowadzonej przez „Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie", oczywiście fikcyjny.  Oto treść, podajemy w pisowni oryginalnej z mnóstwem błędów: 

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa.
    W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7 dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnosnik. 

 Z powazaniem
 Kordynator JPK 

Ministerstwo Finansów przestrzega i apeluje o ostrożność. Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik.

Wszelkie informacje podatkowe i celne (na pewno prawdziwe) można uzyskać w Krajowej Informacji Skarbowej:
tel. 801 055 055 (z tel. stacjonarnego) lub 22 33 00 330 (z dowolnego telefonu). 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%