› region
08:52 / 15.09.2015

Uwaga na szczepionki dla wściekłych lisów!

Uwaga na szczepionki dla wściekłych lisów!

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Elblągu informuje, że w dniach 15 – 20 września 2015 r., będą prowadzone szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Szczepionki (w formie przynęty) zostaną zrzucone z samolotów, na obszarze bytowania zwierząt.

W związku z powyższym w okresie zrzutu oraz 3 tygodnie po ich zakończeniu prosi się : - uszanowanie ciszy leśnej - nie płoszenie zwierzyny leśnej - na terach leśnych trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu - w przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii - w przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka, lub oczy, jamę ustną czy nos, należy te miejsca przemyć dużą ilością wody z mydłem a następnie zgłosić się do lekarza. - nie dotykać i niszczyć szczepionek - ograniczyć polowania zbiorowe

Przynęty ze szczepionką koloru szarego, mają kształt ściętego stożka o wymiarach ok. 4 x 3,5 x 1,5 cm zawierającego plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Po zrzucie przynęt przez okres 3 tygodni należy ograniczyć przebywanie zwierząt – psów i kotów na obszarach wyłożenia szczepionki. Przynęty ze szczepionką, które miały kontakt z człowiekiem, są omijane przez zwierzęta.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%