› imprezy
13:55 / 25.01.2013

Uwaga! Zaginął kot pani Jonatan. Dzieci na tropie porywacza

Uwaga! Zaginął kot pani Jonatan. Dzieci na tropie porywacza

Do hotelu przyjeżdża bardzo bogata pani Jonatan, z córką, asystentką oraz niezwykle ekskluzywnym i drogim kotem Idaredem. W pewnym momencie kot znika. Czy ktoś go porwał? Czy Maja i Emma złapią jego trop? „Tajemnicze zniknięcie” to tytuł detektywistycznego spektaklu, na który „Światowid” zaprasza w piątek, 25 stycznia o godzinie 17.00, na Scenę Na Piętrze.

Spektakl zrodził się w ciągu pięciodniowych feryjnych warsztatów teatralnych pt.: „Za siedmioma blokami, za siedmioma uliczkami…” prowadzonych przez Edytę Machul w CSE „Światowid”, uczestnikami byli uczniowie szkoły podstawowej.

- Na warsztaty zapraszałam dzieci pełne energii i kreatywności, i takie właśnie się pojawiły. Przyszli młodzi ludzie, którzy nie lubią się nudzić, a głowy mają pełne pomysłów. Na początku ćwiczyliśmy warsztat aktorski, poddawaliśmy się magii teatru cieni i teatru czarnego, bawiliśmy się teatralnie - mówi instruktor Edyta Machul. - W końcu przyszedł czas na pracę nad spektaklem. W  tym roku uczestnicy postanowili, że będzie to spektakl o tajemnicy, zagadce i detektywach.

Spektakl inspirowany jest prozą szwedzkiego pisarza Martina Widmarka, jego realia są więc osadzone w Szwecji. Akcja dzieje się w hotelu, w którym w czasie ferii pomagają dwie uczennice piątej klasy: Emma i Maja. Niedawno założyły własne Biuro Detektywistyczne i z niecierpliwością czekają na jakieś podejrzane wydarzenia.

Czy coś się wydarzy? A może złodzieje też mają ferie?

Właścicielem hotelu jest dyrektor Ronny - romantyk, który pisze wiersze i ostatnio brakuje mu pieniędzy. W recepcji pracuje pani Anderson - wiecznie niezadowolona stara panna, która jest uzależniona od zakupów biżuterii. W kuchni można spotkać zawsze uśmiechniętą Ritę, która marzy o otwarciu własnej restauracji. Za porządki odpowiedzialny jest Pierre - małomówny Francuz, którego chyba coś łączy z Ritą...

Pewnego dnia do hotelu przyjeżdża bardzo bogata pani Jonatan, z córką, asystentką oraz niezwykle ekskluzywnym i drogim kotem Idaredem. Nagle kot znika! Czy ktoś go porwał? Czy Maja i Emma złapią trop porywacza?

- Przyjdźcie na spektakl pomóc naszym małym detektywom – dodaje Edyta Machul. - Zadanie, które przed nami stało było prawdziwym wyzwaniem, w zaledwie pięć dni stworzyć spektakl, który zagramy przed szerszą publicznością. To była szalona praca, ale każdy z uczestników miał ogromną motywację, a powstająca historia niezwykle nas bawiła.

Galeria zdjęć ze spektaklu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/galerie/ferie-teatralne-2013/

Spektakl "Tajemnicze zniknięcie" będzie można zobaczyć w  piątek, 25 stycznia na Scenie Na Piętrze w CSE "Światowid". Bilety w cenie 2 zł dostępne  w kasie CSE "Światowid". Liczba miejsc ograniczona.

Edyta Jasiukiewicz
CSE "Światowid"

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%