› bieżące
07:05 / 03.06.2013

Uwaga. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Uwaga. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

fot. elblag.net

Informujemy, że w związku z zaplanowanym terminem oddania do eksploatacji torowiska w ciągu ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od 3 czerwca (poniedziałek) wznowione zostanie, po skróconej trasie, funkcjonowanie linii tramwajowych nr 1 i 3.

Trasa linii nr 1 - Rozkład jazdy Zajezdnia TE – Browarna – Robotnicza - Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – 3 Maja – Grunwaldzka – pętla Druska Trasa linii nr 3 Zajezdnia TE – Browarna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grobla św. Jerzego – Bema – pętla Saperów. Tym samym, od dnia 3 czerwca 2013 zostaną zlikwidowane tymczasowe linie nr 200, 400, T3 i T4.

Rozpoczęcie od dnia 3 czerwca kolejnego etapu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 i wyłączenie z ruchu torowiska w ul. Królewieckiej (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a ul. 12 Lutego), niestety uniemożliwi tramwajom dojazd do pętli Ogólna i pętli Marymoncka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, komunikacja tramwajowa do pętli Ogólna i pętli Marymoncka zostanie przywrócona po ok. dwóch miesiącach, jednak nie później niż przed 1 września.

W zastępstwie uruchomiona zostanie NOWA autobusowa komunikacja zastępcza, po okrężnych trasach: Linia T1: OGÓLNA – Dąbka – Pionierska – ROBOTNICZA – POCZTOWA – Giermków – Hetmańska - 12 Lutego – Dąbka – OGÓLNA. Przy ul. Giermków tymczasowy przystanek autobusowy pozostaje na swoim miejscu. - Rozkład jazdy Linia T2: ARMII KRAJOWEJ-12 Lutego –KRÓLEWIECKA – Marymoncka – Kościuszki - KRÓLEWIECKA- Dąbka - 12 Lutego - ARMII KRAJOWEJ.

Tymczasowe przystanki dla linii T2 zostaną ustawione: przy ul. Armii Krajowej (przy czołgu); przy ul. Królewieckiej w pobliżu skrzyżowań z ul. Kopernika, Szymanowskiego, Moniuszki; przy ul. Marymonckiej (przy skrzyżowaniu z ul. Królewiecką, naprzeciw obecnego przystanku tramwajowego).

Autobusy linii zastępczych będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na swojej trasie. Optymalnymi miejscami do przesiadki (z linii autobusowych do linii tramwajowych – lub odwrotnie) będą przystanki: przy skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i 1 Maja (dla linii nr 1,3 oraz T1,9, 10, 11) przy Placu Słowiańskim (dla linii nr 1,3 oraz T1, 7,12 i 19) przy skrzyżowaniu ul. Robotniczej, Królewieckiej i Pocztowej (dla linii nr 1,3 oraz T1, 7,12 i 19) przy ul. Armii Krajowej (dla linii 1,3 oraz T2).

Pasażerowie korzystający z przesiadki z linii autobusowych (T1, T2, 7, 9, 10, 11, 12, 19) do linii tramwajowych (1 i 3) lub odwrotnie, mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego W PIERWSZYM POJEŹDZIE. Dodatkowo, identyczne zasady będą obowiązywały dla przesiadek z linii nr 13, 17 do linii nr 10, 19 (lub odwrotnie) na pętli autobusowej przy al. Odrodzenia.

W przypadku korzystania z przejazdów na podstawie Elbląskiej Karty Miejskiej, kartę należy przykładać do kasowników tylko W PIERWSZYM POJEŹDZIE. W przypadku elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe), rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać TYLKO W PIERWSZYM POJEŹDZIE. W drugim pojeździe EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd. Uwaga – przesiadka powinna nastąpić w ciągu 40 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.

Ponadto informujemy, że do końca czerwca, tymczasowej zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 18. Będzie wiązało się to z wycofaniem niektórych kursów linii nr 18. - Rozkład jazdy Rozkłady jazdy dla linii tramwajowych, autobusowych linii zastępczych oraz linii nr 18 zostaną umieszczone na stronie www.zkm.elblag.com.pl w dniu 31 maja (piątek). Rozkłady na przystankach zostaną umieszczone do dnia 3 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzanych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i rozkładów poszczególnych linii można uzyskać pod numerem dyspozytora ZKM w Elblągu – tel: 55 235 55 00.

ZKM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Czy elbląskie tramwaje zagrażają naszemu życiu i zdrowiu?

11.04.2013 komentarzy 2

Niektóre elbląskie tramwaje mają już po 50 lat. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. W ostatni weekend w jednym z wagonów doszło do...

Kolejna autobusowa linia zastępcza na prośbę mieszkańców

04.06.2013

W odpowiedzi na wnioski pasażerów, Zarząd Komunikacji Miejskiej, od 5 czerwca zostanie uruchomiona kolejna, trzecia już, linia zastępcza. Autobus kursować...

Nowa ścieżka rowerowa kosztem torów linii tramwajowej?

02.10.2013 komentarzy 5

Pisaliśmy już o jednej interpelacji zgłoszonej przez Sławomira Kulę podczas ostatniej sesji Rady Miasta, który wskazywał na przyjrzenie się kosztom budowy...

Remont torowiska i skrzyżowania przy Obrońców Pokoju

07.10.2013

Mieszkańcy ulicy Topolowej, Robotniczej (od nr 230 w górę), Płockiej, Podgórnej i Kasprzaka mają od soboty pewien problem z dojazdem. Gdy jadą...

Zdjęcia ilość zdjęć 1