› bieżące
10:45 / 12.06.2018

Uwolnij swoje książki!

Uwolnij swoje książki!

fot. CSE Światowid

Święto Wolnych Książek – które w tym roku przypada 12 czerwca – to świetna okazja, aby posprzątać swoje półki i zdecydować, które z pozycji jedynie zalegają nam na regałach. To czas, w którym łączą się wszyscy entuzjaści literatury i dzielą się radością, jaka płynie z czytania książek.

Bookcrossing w Polsce działa od 2003 roku i z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy szerzyć czytelnictwo, wymieniać się książkami oraz doświadczeniami. Punkty bookcrossingowe mieszczą się dziś praktycznie w każdym mieście i zachęcają mieszkańców do wymiany oraz wspólnych rozmów o literaturze.

Przypominamy, że na parterze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" również mieści się punkt bookcrossingowy, do którego przez cały rok można przynosić przeczytane już przez siebie pozycje. W zamian można zabrać inne książki, które nas zainteresują.

– mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik Działu Relacji Społecznych. 

Warto więc „uwolnić" książki, które zalegają nam na półce i tym samym sprawić przyjemność innym.

Wybór jest duży, znajdują się tu pozycje różnorodnych gatunków oraz w różnych językach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że w CSE „Światowid" półka zawsze będzie pełna, a mieszkańcy każdego dnia będą mogli znaleźć coś dla siebie.

– mówi Justyna Kozłowska-Dyrla. 

Książki można zostawić w punkcie bookcrossingowym znajdującym się po lewej stronie od wejścia głównego, przy tablicy informacyjnej CSE „Światowid", albo przynosić do pokoju obok (nr 28) w godzinach od 8.00 do 16.00.

Magdalena Wójcik

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%