› inwestycje miejskie
14:08 / 02.11.2012

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Elbląg bierze najwięcej

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Elbląg bierze najwięcej

fot. Konrad Kosacz

Elbląg jest liderem w pozyskiwaniu dotacji z unijnego programu „Innowacyjna gospodarka” na przygotowanie dokumentacji dla terenów przeznaczonych pod inwestycje. Mowa tu o 3 mln 340 tysiącach złotych, które nasze miasto pozyskało do tej pory.
 
Dane te pochodzą z Ministerstwa Gospodarki. Druga gmina, Szprotawa otrzymała do tej pory 1 mln 735 tysięcy.
 
- Pieniądze już pozyskane wykorzystane zostaną m.in. na przygotowanie dokumentacji dla terenów na elbląskiej Terkawce oraz Modrzewnie Płd.  Przygotowywana dokumentacja dotyczy zarówno dróg i uzbrojenia, jak i badań geologicznych, w tym nośności gruntu oraz poziomu lustra wód gruntowych. Dzięki temu, potencjalny inwestor już na etapie podejmowania decyzji o inwestowaniu posiada istotne informacje dotyczące np. kosztów wynikających z konieczności wykonania wymiany gruntu - informuje Bartosz Babraj z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg, odpowiedzialnego za przygotowanie projektów unijnych.
 
Pod pojęciem uzbrojenie terenu kryje się, m.in. wyposażenie go w niezbędną infrastrukturę techniczną (woda, prąd, kanalizacja), a także budowa dróg dojazdowych. Działania te zwiększają atrakcyjność danego miejsca w oczach inwestorów.
 
- Jesteśmy liderem w jednym z poddziałań programu unijnego, jakim jest „Innowacyjna gospodarka”. Gotowa dokumentacja pod przyszłe tereny inwestycje to podstawowy krok w rozwoju gospodarczym miasta i doskonała zachęta dla przyszłych przedsiębiorców, którym nasze miasto oferuje dobre warunki. Cieszę się, że zauważyła to ogólnopolska prasa. Ostatnio sporo pisała o tym na swoich stronach gospodarczych „Rzeczpospolita” - komentuje Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Modrzewina stanie się atrakcyjniejsza dla inwestorów

19.07.2012

Miasto przygotuje dokumentację studyjno-koncepcyjną dla 133 ha terenów inwestycyjnych położonych na Modrzewinie Południe. Gotowe dokumenty ułatwią...

Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne

20.08.2012

Ponad 100 ha terenu inwestycyjnego Terkawka w Elblągu przy drodze S-22 będzie przeznaczone pod Centrum Usług Logistycznych. Obecnie trwa opracowywanie...