› poradnik
16:50 / 29.12.2015

Używany Ford: gdzie do kupić?

Używany Ford: gdzie do kupić?

Sprzedaż używanych samochodów ma się dobrze. Jest w czym przebierać, także wtedy, gdy interesuje cię marka Ford. Bez problemu możesz znaleźć dla siebie interesujące propozycje w całej Polsce, na przykład na Ford Transit, Ford Focus czy Ford Mondeo. Warszawa jest tym miastem, gdzie masz przed sobą największy wybór, ale również czeka na ciebie mnóstwo ofert w innych miejscowościach. Zanim jednak zabierzesz się za poszukiwania, zastanów się, gdzie szukać swojego nowego pojazdu – to między innymi od tej decyzji zależy twoje zadowolenie.

Handlarz czy osoba prywatna?

Większość szukających samochodów decyduje się na zakup od osoby prywatnej lub też od handlarza samochodami. Oferty tego rodzaju można bez problemu sprawdzić na licznych portalach internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że kupując auto prywatnie, można narazić się na spore problemy, gdy będzie ono powypadkowe, po zalaniu czy też będzie miało innego rodzaju usterki niewymienione przez sprzedającego. Trzeba mieć zatem oczy dookoła głowy, ponieważ ryzyko jest spore.

Niezależne komisy – okazje, ale dla ostrożnych

Również trzeba trzymać rękę na pulsie wtedy, gdy wybiera się niezależny komis Ford czy też oferujący samochody różnych marek. Tutaj także niełatwo o problemy, gdy trafi się na nierzetelnego sprzedającego. Inaczej sprawa ma się wtedy, gdy wybiera się komis przy salonie dealerskim – diler Forda najczęściej przyjmuje samochody po ich dokładnym sprawdzeniu, więc ryzyko jest już niższe.

Bezpośrednio od dilera

Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy liczy się bezpieczeństwo, jest zakup używanego auta bezpośrednio od dilera. Najczęściej salon Forda oferuje wtedy samochody odkupione od klientów czy uzyskane w ramach wymiany na inny model. Są one również precyzyjnie sprawdzane, a ponadto udzielana jest na nie gwarancja. Chociaż ceny są zwykle nieco wyższe, to jednak zakup nie będzie ryzykowny.

Zatem jeżeli interesuje cię używany samochód Forda, masz przed sobą mnóstwo miejsc, gdzie możesz go znaleźć – pamiętaj jednak zawsze o kwestiach bezpieczeństwa, aby zakup był udany.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%