› bieżące
07:10 / 03.04.2014

V edycja Międzyszkolnego Konkurs Wiem na bank

V edycja Międzyszkolnego Konkurs Wiem na bank

fot. nadesłane

Już po raz piąty II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu wspólnie z partnerami Wyższą Szkoła Bankową w Gdańsku oraz Bankiem Spółdzielczym w Sztumie organizuje konkurs „Wiem na bank”.

Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 11 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, Technikum Ekonomiczne w Elblągu, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Ornecie, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, V Liceum Ogólnokształcące im. H. Poświatowskiej w Elblągu, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem naszego konkursu jest wprowadzenie i utrwalenie wiedzy dotyczącej współczesnych problemów funkcjonowania banków jako instytucji pośrednictwa finansowego na rynku kapitałów pieniężnych, budowanie świadomości ekonomicznej oraz przygotowanie młodzieży do zarządzania finansami w dorosłym życiu. Dzięki temu przedsięwzięciu wyłaniamy młodzież o ponadprzeciętnej wiedzy ekonomicznej dotyczącej skomplikowanej materii funkcjonowania systemu finansowego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr Marcina Kalinowskiego Dziekana Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ poziom wiedzy uczestników jest coraz wyższy ale i bardzo wyrównany. Nie zabraknie również czasu na wspólną pracę w zespołach, integrację, wymianę doświadczeń podczas rozwiązywania zagadek logiczno-matematycznych w II części konkursu.

Konkursowicze będą mieli również okazję wysłuchać wykładu pt. „Ryzyko i parabanki” wygłoszonego przez dr Jarosława Ziętarskiego z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, a także zadać pytanie pani Annie Karpiak-Olszewskiej z Narodowego Banku Polskiego, Oddział Okręgowy w Olsztynie, która przyjęła zaproszenie na tegoroczną edycję naszego konkursu.

Jak co roku sponsorem konkursu jest Bank Spółdzielczy w Sztumie, który na tegoroczną edycję przygotował atrakcyjne nagrody np.: wysokiej klasy tablety oraz zapewnił poczęstunek. Na zakończenie wyłonienie zwycięzców, wręczenie nagród i certyfikatów podziękowania dla nauczycieli.

Konkurs odbędzie się 04.04.2014 r. w piątek, o godzinie 10.00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%