12:36 / 05.02.2018

Victoria po raz czwarty mistrzem Elbląskiej Ligi Halowej

Zakończyły się rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej w sezonie 2017/2017. Po raz czwarty najlepszą amatorską drużyną Elbląga, okazała się Victoria, która tytuł mistrzowski obroniła już na kilka kolejek przed finiszem ligi.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz, walka o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga rozstrzygnęła się już kilka kolejek wcześniej. Tak więc ostatnia w tym sezonie odsłona ELH nie miała wpływu pierwsze miejsce, za to do końca ważyły się losy pozostałej dwójki na podium. Ostatecznie druga lokata przypadła piłkarzom zespołu Dany Meble, a na najniższym stopniu podium rozgrywki zakończył Metrotest.

Czterokrotni mistrzowie ELH w pięknym stylu pożegnali się w tegoroczną edycją rozgrywek. Na zakończenie sezonu rozgromili aż 10:1 Metrotest, brązowych medalistów zakończonej właśnie edycji. Początek meczu nie zapowiadał jednak tak wysokiej wygranej. Wprawdzie już w 4 minucie Victoria objęła prowadzenie po golu Łukasza Nadolnego, ale niespełna minutę później mieliśmy już remis 1:1, do którego doprowadził Jakub Komuniewski. Victoria ponownie wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą, dzięki bramce Szymona Wagi i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Prawdziwy popis mistrzowie dali po zmianie stron. Victoria zdobywała bramkę za bramką zwyciężając ostatecznie 10:1.

Największa niespodzianką tegorocznych rozgrywek okazał się zespół Dany Meble. Drużyna, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na przedostatniej pozycji, tym razem zdobyła srebrne medale. Dany Meble o drugi stopień podium musiało walczyć do ostatniego meczu. Na kolejkę przed zakończeniem miało tyle samo punktów co Metrotest i by myśleć o dobrej lokacie nie mogło pozwolić sobie na wpadkę. Jak się okazało tej nie było, ale mecz z Wiarusem wcale do łatwych nie należał. Pierwsza połowa, mimo wielu akcji z obu stron, zakończyła się bezbramkowym remisem. Gole kibice oglądali dopiero po przerwie. W 19 min. Dany Meble na prowadzenie wyprowadził Marcin Michnowski, a kiedy dwie minuty później na 2:0 podwyższył Sebastian Luybiejewski, Dany Meble zrobiło poważny krok w stronę srebrnych medali. Ambitnie grający Wiarus wprawdzie strzelił gola kontaktowego (2:1), ale mimo jeszcze kilku okazji do końce meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie pucharów, medali i nagród. Najlepsze zespoły dekorowali z ramienia organizatorów ligi Henryk Jarzembowski i Andrzej Basista. Oprócz klasyfikacji drużynowej nie zabrakło oczywiście wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców ELH został Patryk Rafalski z zespołu GE Zakład Produkcji Turbin, zdobywca 26 bramek, najlepszym zawodnikiem wybrany został Sebastian Lubiejewski z Dany Meble, a najlepszym bramkarzem uznany został Paweł Buczek z DRE. W tym sezonie statuetka Fair Play powędrowała do zespołu Victorii. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie Elbląskiej Ligi Halowej.

Komplet wyników 16. kolejki: PBG Jankowiak - GE Zakład Produkcji Turbin 10:1 (2:0), Wiarus - Dany Meble 1:2 (0:0), DRE - OSK Najki 7:2 (3:2), Victoria - Metrotest 10:1 (2:1). Pauza: Unlimited Miners.