› bieżące
07:06 / 26.03.2013

VII Elbląska Wiosna Pływacka z Otylią Jędrzejczak

VII Elbląska Wiosna Pływacka z Otylią Jędrzejczak

Wiosna kalendarzowa rozpoczęła się 21 marca 2013 roku, natomiast VII Elbląska Wiosna Pływacka wystartuje w czwartek 28 marca o godz. 9:00 na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i potrwa do godz. 16:30. Organizatorem jest Uczniowski Klub Pływacki „Jedynka” z Elbląga.

Spodziewany jest udział około 300 pływaczek i pływaków z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim i zaproszonych bezpośrednio przez organizatora. Przystąpią oni do rywalizacji o prymat w 13. wyścigach w stylach dowolnych, klasycznych, grzbietowych i motylkowych na dystansach od 25 do 200 metrów.

Emocjonujący przebieg będzie miał wyścig australijski, w którym weźmie udział po 15 zawodniczek i zawodników z największą ilością zdobytych punktów, wyliczonych zgodnie z tabelą wielobojową. Superatrakcją dla wszystkich uczestników VII Elbląskiej Wiosny Pływackiej będzie okazja do spotkania, rozmowy i zrobienia pamiątkowych zdjęć z pływacką znakomitością, mistrzynią olimpijską z Aten - Otylią Jędrzejczak – gościem specjalnym zawodów.

Najlepsi w konkurencjach zostaną uhonorowani dyplomami i medalami, a puchary otrzyma troje najlepszych w kategoriach wiekowych zawodniczek i zawodników. Organizatorzy dodatkowo zdecydowali, by osładzać extra upominkami gorycz pokonanych, jak i radość zwycięzców.

Można już zakładać, że po raz kolejny w marcu w naszym mieście, tym razem na pływalni MOSiR, odbędzie się interesujące wydarzenie sportowe. Liczymy na nowe rekordy życiowe i sukcesy naszych zawodniczek i zawodników.

Sylwia Domżalska
prezes UKP Jedynka

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%