10:53 / 18.04.2015

Vistal Gdynia wygrywa ze Startem Elbląg

W pierwszym spotkaniu w fazie półfinałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej Vistal Gdynia wygrał 31-27 na własnym terenie ze Startem Elbląg. Mimo porażki to było dla podopiecznych trenera Antoniego Pareckiego spotkanie do wygrania. Przede wszystkim zabrakło skutecznych rzutów a w bramce popis dawała Małgorzata Gapska.

Hala Gdynia Arena wpuszczała kibiców mniej więcej godzinę przed spotkaniem. Na trybunach była grupa kilkudziesięciu kibiców naszego zespołu. W przewadze oczywiście gospodarze. Na początek była prezentacja zespołów. W składzie Startu była Edyta Szymańska, jednak siedziała tylko na ławce rezerwowych.

Start nie przejął się stawką tego spotkania. Od pierwszych minut atakował i dobrze bronił. Bramki z kontrataków zdobywały Joanna Waga i Kinga Grzyb. W 5 minucie znów trafiła Kinga i było 1-3. W następnej akcji karę dostała Sylwia Lisewska jednak mimo to rzut rywalek obroniła Ewelina Kędzierska a potem bramkę zdobyła Grzyb.  Jedna z naszych najlepszych zawodniczek nie wykorzystała rzutu karnego w 10 minucie trafiając w słupek. Vistal zaczął odrabiać dystans i doprowadził do wyrównania 5-5. W następnych minutach zaczęła dobrze bronić Gapska i zespół gospodyń zaczął przeważać.

W 21 minucie Aleksandra Zych dostała karę. Chwilę potem w słupek z karnego trafiła Lisewska. Następny rzut karny i tym razem nie trafia Waga. W 28 minucie Hanna Sądej zdobyła z koła bramkę i 16-13 dla Vistalu.

Największą szansę na objęcie prowadzenia Start miał gdy Agnieszka Wolska rzuciła w 39 minucie na 18-17 i karę dostała Galińska. Wówczas nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnej sytuacji. Vistal potem miał przewagę kilku bramek. W 52 minucie znów przewaga zawodniczek Startu nie była wykorzystana. Trener nie mógł zrozumieć decyzji sędziów i bardzo się denerwował gdy nie potrafiliśmy zagrozić Vistalowi. Trener wiedział, że Start mógł wygrać tę rywalizację.

Vistal Gdynia – Start Elbląg 31-27 (16-13)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Kłusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska, Andrzejewska

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska - Mielczewska, Żakowska, Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Szopińska, Lisewska, Grzyb, Kołodziejska

Zaczyna Vistal Gdynia

1 - Pierwsze akcje obydwu zesspołów nieudane. Grzyb nie trafiła ze skrzydła. Vistal za długo rozgrywał i piłka dla naszych dziewczyn

3 - 0-2 dla Startu!!!!! Najpierw Waga, potem Grzyb w sytuacji sam na sam z bramkarką

5 - 1-3. Bramke zdobyła Niedźwiedź. Potem niewykorzystana sznasa jednak Grzyb trafia z dystansu

7 - 1-4. Lisewska dostaje karę. Vistal zbyt nerwowo i Kędzierska odbiła piłkę. Mimo przewagi bramkę zdobywa Aleksandrowicz. Brawa!

8 - 3-4. Bramkę zdobywa Niedźwiedż. W odpowiedzi niecelny rzut Aleksandrowicz. Celby rzut dla gospodyń Kobylińskiej

10 - 3-4. Kędzierska broni rzut Niedźwiedź, potem Grzyb trafia w słupek z rzutu karnego

12 - 5-5. Kołodziejska wykorzystuje sytuaniedźwiedź wykorzystuje okazjęcję ze skrzydła a potek efektowny rzut z koła Kulwińskiej

14 - Vistal prowadzi 7-5, kilka niewykorzystanych pozycji, nasze zawodniczki trafiaja w Gapską

16 - 9-6. Bramka Żakowskiej jednak chwilę potem ta zawodniczka dostaje karę

17 - 10-6. Kobylińska wykorzystała rzut karny

17 - 11-7. Trafia Wolska i chwile potem celnie rzuca Pawłowska

19 - 11-8. Sądej trafia z koła

21 -  12-8. Zych dostaje karę za faul na Żakowskiej, potem z rzutu karnego w słupek trafia nasza zawodniczka

22 - 13-8. Gapska broni rzu karny, tym razem nie trafiłą Waga

23 - 14-8. Trafia do bramki Startu celnym rzutem Kobylińska

24 - 15-9. Sądej zdobywa bramkę, potem Niedźwiedź wykorzystuje okazję

25 - 15-11. Bramki Cekały i Wagi

27 - 15-12. Cekała trafia ze skrzydła

29 - 16-13. Sądej w swojej charakterystycznej akcji trafia

30 - 16-13. Po pierwszej połowie Vistal prowadzi w tej rywalizacji