› bieżące
09:31 / 04.07.2019

Volvo, Rosjanin i kontrabanda

Volvo, Rosjanin i kontrabanda

fot. KAS Olsztyn

Rosjanin przekraczający granicę przez przejście w Grzechotkach zapakował w swoim samochodzie ponad 6 tys. paczek papierosów. 

Mieszkaniec Obwodu Kaliningradzkiego do odprawy celnej zgłosił się 28 czerwca br. około południa.  podróżując samochodem Volvo XC90. Z pasów odpraw pojazd został skierowany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych do sprawdzenia w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam podejrzenia, że w samochodzie jest kontrabanda potwierdziła niezawodna Lora – pies służbowy. Jak się okazało w trakcie rewizji pojazd został kompletnie przebudowany by służyć do jednego celu – ukrycia jak najwięcej papierosów.   Po przeliczeniu było ich aż 6345 paczek.   W tej sytuacji podróżnemu przestawiono zarzut przemytu oraz wystąpiono o zakaz wjazdu do Polski przez najbliższe 3 lata. Porozkręcany samochód trafił zaś na parking depozytowy. 

To ujawnienie to jest to drugi wynik w historii przejścia granicznego w Grzechotkach w ruchu osobowym . Pierwsze miejsc nadal dzierży Opel Vivaro z 2011r. z 7200 paczkami papierosów.

podinsp. Ryszard Chudy

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%