› zapowiedzi
13:26 / 09.12.2015

W betlejemskiej szopce pachnie piernikami

W betlejemskiej szopce pachnie piernikami

Przedświąteczny czas inspiruje do tworzenia prac związanych z Bożym Narodzeniem, właśnie dlatego 14 grudnia w Świetlicy Kadyna odbędą się warsztaty z tworzenia szopek betlejemskich oraz z pieczenia i dekorowania pierników.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" wraz ze Stowarzyszeniem Jantar oraz Świetlicą Wiejską Kadyna zaprasza do Kadyn 14 grudnia od godziny 15.00 do 18.00 do udziału w warsztatach rzeźbiarskich i plecionkarskich, które mają na celu tworzenie szopek i postaci z szopek betlejemskich. A pod okiem gospodyni Świetlicy - Doroty Lebioda będzie się można podszkolić w przedświątecznym wypiekaniu pierników.

- Całe spotkanie będzie się odbywać w kadyńskiej świetlicy, w świątecznym klimacie będziemy poznawać zwyczaje kulinarne oraz tradycje Warmii i Mazur związane ze świętami Bożego Narodzenia – mówi Magdalena Czarnocka- Kaptur, koordynatorka projektu „Rękodzieło - sztuka warta zachodu".- Na bezpłatne warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, mamy nadzieję, że licznie odwiedzą nas mieszkańcy Kadyn oraz gminy Tolkmicko.

Na zakończenie zajęć upieczone pierniki zostaną udekorowane pod okiem etnologa, który przedstawi dawne motywy zdobnicze, nawiązujące do pięknej i wielowiekowej tradycji.

Po wykonaniu szopek i postaci uczestnicy warsztatów udadzą się do Klasztoru Franciszkanów, aby poświęcić wykonane prace.

Projekt "Rękodzieło - sztuka warta zachodu" realizowany przez Stowarzyszenie Jantar wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%