08:00 / 02.03.2016

W Braniewie lepsi elblążanie. Concordia pokonuje Zatokę

Dziesiąty zespół tabeli III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej powoli kończy serię gier kontrolnych. Przedostatnią okazją do spróbowania swoich sił przed wznowieniem rozgrywek ligowych była wyjazdowa potyczka z Zatoką Braniewo (1 marca), którą podopieczni Łukasza Nadolnego zakończyli z dwiema bramkami na swoim koncie oraz zerem po stronie strat. Wszystkie gole tego spotkania padły w odstępie niecałych 5 minut.

O zwycięstwie gości zadecydowała piorunująca końcówka pierwszej odsłony. Gdy arbiter coraz częściej spoglądał już na zegarek w przyczajonym oczekiwaniu na zakończenie bezbramkowego jak do tej pory meczu, piękną akcją popisali się elblążanie. Samo wykończenie składnego ataku przez Karola Stysia było formalnością, ale na pochwałę zasługuje szczególnie rozprowadzenie akcji i świetna postawa trójki: Załucki - Strach - Styś. To było w 39 minucie meczu, a jeszcze przed zmianą stron (43 minuta) na 2:0 podwyższył defensor przyjezdnych Bernard Powszuk, który najwyżej wyskoczył w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym i głową skierował futbolówkę do siatki.

Pomimo nie najlepszych warunków, prowadzenie udało się utrzymać i elbląska Concordia dowiozła wygraną do 90 minuty i zasłużenie pokonała Zatokę Braniewo 2 do 0. Ostatni mecz przed walką o punkty elblążanie zagrają 5 marca na wyjeździe z Motorem Lubawa. O pierwsze 3 punkty pomarańczowo-czarni zmierzą się już 12 marca o godzinie 15:30, kiedy to do Elbląga przyjedzie Znicz Biała Piska, z którym elblążanie w pierwszej rundzie wygrali na wyjeździe 1:0.

MKS Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 0:2 [0:2]

Gole dla Concordii: Styś (39') i Powszuk (43').

Skład na I połowę: zawodnik testowany, Lubiejewski, M. Pelc, Powszuk, Niburski, Szymanowski, Styś, Kiełtyka, Burzyński, Załucki, Strach.

Skład na II połowę: Sominka, Lubiejewski, M. Pelc, Powszuk, Niburski, Szymanowski, Styś, Essomba, Burzyński, P. Pelc, Sieńczak.