› bieżące
21:09 / 10.03.2015

W co ubierać malucha?

W co ubierać malucha?

Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, jego rodzice przykładają wszelkich starań, aby zapewnić mu odpowiednie warunki rozwoju. Jest to związane nie tylko z odpowiednim doborem zabawek, ale również zakupem szeregu ubrań, które będą wykonane z odpowiednich materiałów.  Warto więc przed każdym zakupem zastanowić się, czy dany produkt będzie właściwym wyborem.

Skóra malucha jest szczególnie wrażliwa na podrażnienia, w związku z tym ubranka dla noworodka muszą być wykonane z delikatnych i przewiewnych tkanin. Należy  wybierać takie modele odzieży, które nie będą utrudniały ruchów, a jednocześnie uchronią ciało dziecka przed wychłodzeniem. Idealnie sprawdzają się tutaj wyroby z bawełny, natomiast zdecydowanie należy unikać ubrań uszytych ze sztucznych tkanin, ponieważ ich zakładanie może skutkować odparzeniami i różnego typu wysypkami. Warto wspomnieć także o tym, że małe dziecko nie powinno się przegrzewać. W związku z tym odzież powinna być dostosowana do temperatury otoczenia.

Dbając o bezpieczeństwo dziecka, powinniśmy unikać ubrań, które są ozdobione łatwymi do oderwania przedmiotami, ponieważ maluchy mogą je połknąć, co będzie miało bardzo przykre konsekwencje. Z jednej strony musimy zapewnić dziecku bezpieczną i wygodną odzież, z drugiej natomiast warto pomyśleć o stronie praktycznej sukienek i śpiochów. Noworodki muszą być przewijane nawet kilkanaście razy dziennie, w związku z czym najlepiej sprawdzą się ubrania, które można szybko rozpiąć, zapinane na zamek błyskawiczny lub napy. Lepiej zrezygnować na samym początku z obcisłych koszulek zakładanych przez głowę na rzecz odzieży, którą da się szybko zdjąć i założyć ponownie. Będzie to wygodniejsze nie tylko dla maluchów, ale również dla ich rodziców. Ważną kwestią jest także kupowanie odpowiedniej ilości ubrań dla noworodków. Dzieci w tym wieku rosną bardzo szybko i po dwóch miesiącach może się okazać, że połowy zakupionych ubrań, dziecko nie założyło ani jeden raz.

Starajmy się wybierać taką odzież dla noworodków, która będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim praktyczna. Małe dzieci potrzebują odpowiedniej odzieży i to od ich rodziców zależy, czy będą się one czuły w niej dobrze. Stawiajmy więc na produkty najwyższej jakości, które będę przyjazne dla skóry i ciekawe kolorystycznie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%