› bieżące
15:00 / 29.09.2016

W Dniu Seniora odebrali indeksy. "Człowiek uczy się całe życie"

W Dniu Seniora odebrali indeksy.

Dziś elbląscy seniorzy mieli powód do świętowania, a w zasadzie dwa. Podwójna okoliczność związana z rozpoczęciem roku akademickiego na Uniwersytecie III Wieku oraz 9 już edycję Senioriady związaną z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Sala teatru była pełna, czyli można szacować, że na uroczystości pojawiło się około pięciuset osób. 400 z nich inaugurowało dziś rok akademicki odbierając indeksy Uniwersytetu III Wieku w Elblągu.

Na widowni byli obecni także senator Jerzy Wcisła, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, prezydent EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska oraz liczni przedstawiciele grup seniorskich z zaprzyjaźnionych organizacji.

Po przemówieniach zaproszonych gości, złożeniu życzeń i gratulacji, seniorzy odśpiewali hymn akademicki.

Ryszard Skotnicki, znany muzyk, zaangażowany w działanie Młodzieżowego Domu Kultury, który specjalizuje się w muzyce dawnej wygłosił wykład inauguracyjny pt. "Muzyka w życiu seniora".

Po wykładzie miały miejsce występy artystyczne uświetniające uroczystość. Wystąpili przedstawiciele szkoły tańca Broadway, kabaret Ale Babki, zespół taneczny Fantastic oraz zespół Zakrzewiacy.

Było tak miło, że nie chciało się wychodzić. Seniorzy potrafią się dobrze bawić i pewnie jeszcze będzie nie jedna okazja żeby to pokazać

- mówiła pani Urszula, uczestniczka uroczystości.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%