› bieżące
08:55 / 23.04.2014

W drodze do Akademii – wystawa Marty Derbin

W drodze do Akademii – wystawa Marty Derbin

fot. nadesłane

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek 24 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Marty Derbin pt. „W drodze do Akademii”. Wstęp wolny.

Marta Derbin to tegoroczna maturzystka V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od kilku lat systematycznie uczęszcza na zajęcia rysunku i malarstwa do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, gdzie rozwija swoje umiejętności plastyczne, jednocześnie przygotowując się do egzaminów na studia w Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa autorstwa Marty daje sposobność obejrzenia prac będących przepustką na studia. Prezentowane prace przedstawiają martwe natury, rysunki żywego modela oraz portrety. Są to podstawowe i najistotniejsze tematy zawierające problematykę bryły, formy, przestrzeni, plamy walorowej, anatomii ludzkiego ciała postrzeganego jako zbiór form osadzonych w relacji. Prace Marty pokazują jej wrażliwość na te wszystkie ważne aspekty, są również dowodem na jej rozwijające się umiejętności manualne wsparte głęboką analizą plastycznego postrzegania. Ta młoda, uzdolniona osoba stoi u progu intensywnego rozwoju. W jej pracach można dostrzec nie tylko warsztat, ale również indywidualne, charakterystyczne podejście do sztuki rysunku i malarstwa. To bardzo ciekawa prezentacja warta obejrzenia./Katarzyna Smeja-Skulimowska

Wystawę można oglądać do 23 maja w godzinach otwarcia biblioteki: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%