› biznes
22:25 / 18.02.2020

W Elblągu będzie trzecia restauracja „Amore Mio”!

W Elblągu będzie trzecia restauracja „Amore Mio”!

Niedługo w Elblągu czynna będzie trzecia restauracja „Amore Mio”!

Już 21 lutego 2020 r. (w piątek) elblążanie będą mogli zamówić pizzę bądź zjeść smaczene włoskie potrawy w miejscu znanym dotąd jako Pizzeria il Colosseo przy ul. Rybackiej 32-33 / A. Restauracja będzie miała nazwę Amore Mio pizzeria&trattoria.

Trattoria to po włosku tawerna / gospoda. Według informacji udostępnionej na portalu Thatsliguria.com:

Trattoria to tradycyjny, nieformalny lokal, z reguły prowadzony przez jedną rodzinę. Często w kuchni przygotowuje potrawy mama albo babcia. Tata jest na kasie, a dzieci obsługują stoły. Wystrój wnętrz jest bardzo prosty i przygotowany przez właścicieli lokalu. Menu bywa często napisane kredą na tablicy albo odręcznie na kartce. W trattoria je się świeże, bezpretensjonalne, localne potrawy. Ceny są zdecydowanie niższe niż w ristorante.

Właścicielem sieci restauracji i pizzerii „Amore Mio” oraz nowo otwartego sklepu z produktami włoskiego pochodzenia jest Marco Cocchieri, który od 25 lat mieszka w Polsce. Swoją pierwszą restaurację otworzył 5 lat temu. W krótkim czasie zainaugurował działalność drugiego lokalu – pizzerii. 21 listopada 2019 r. działalność rozpoczął sklep z włoskimi produktami żywnościowymi.

Od lat Marco Cocchieri włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne, wspierając m.in. Chrześcijańską Misję Społeczną „Teen Challenge Elbląg”, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak. 12 grudnia 2019 r. Restauracja Amore Mio (Marco Cocchieri – główny organizator) i Willa Piękny Widok (Agnieszka Pluskota) zorganizowali akcję "Serce na talerzu" (w formie kolacji połączonej z koncertem charytatywnym). Celem była pomoc w zbiórce środków finansowych potrzebnych na leczenie 5-letniego Szymona – mieszkańca Elbląga. Akcja zakończyła się dużym sukcesem. Na leczenie Szymonka udało się zebrać blisko 30 tys. zł (dokładnie: 27 312 zł).

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%