› dzieci i rodzina
11:30 / 07.12.2015

W Elblągu czuć już Magię Świąt. Na Starym Mieście rozbłysła choinka

W Elblągu czuć już Magię Świąt. Na Starym Mieście rozbłysła choinka

fot. Bartłomiej Ryś

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli każdy z nas odczuwa ten magiczny czas, tą świąteczną atmosferę. Całe Miasto zostało przystrojone w świąteczne ozdoby, a w niedzielę (6 grudnia) na starówce rozbłysła choinka.

Tradycyjnie już, co roku na Starym Mieście pojawia się choinka. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się Świąteczne Spotkania Elblążan. W Mikołajki (6 grudni) władze miasta przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców.

O godzinie 16:30 na Stare Miasto przyjechał Mikołaj wraz ze śnieżynkami, a także elbląscy motocykliści, którzy jak co roku promowali akcję motomikołajów. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie ze Św. Mikołajem oraz wrzucić list z wymarzonymi prezentami do specjalnie wystawionej skrzynki. Następnie na scenie pojawił się chórek szkolny ze Szkoły Podstawowej numer 15. Dzieci wystąpiły ze swoim programem artystycznym przed tłumem elblążan.

Kilka minut po 17:00 Prezydent miasta rozświetlił choinkę. Był to punkt kulminacyjny wieczoru, a także wprowadzenie do Świątecznego Spotkania Elblążan, które odbędzie się za dwa tygodnie.

Spotkanie na starym mieście zakończył występ Katarzyny Czoski (uczestniczki Bitwy na głosy) oraz Łukasza Pacera.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 68