› bieżące
07:02 / 09.04.2013

W Elblągu odbędzie się Festiwal Przemysłów Kreatywnych

W Elblągu odbędzie się Festiwal Przemysłów Kreatywnych

Od pomysłu zaczęła się kariera Billa Gatesa, Steve Jobsa czy Marca Zuckerberga. Każdy może wpaść na jakiś pomysł. Tylko trzeba umieć ocenić jego szansę na sukces i mieć odwagę dążyć do jego realizacji. Przemysł kreatywny daje coraz więcej miejsc pracy. Czas, żeby uświadomili to sobie i zaczęli jak najszerzej korzystać również elblążanie. Stąd pomysł stworzenia Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.

Główne działania w ramach pierwszej edycji Festiwalu Przemysłów Kreatywnych w Elblągu odbędą się w czerwcu 2013 roku. Na festiwal złożą się Targi przemysłów kreatywnych prezentujące możliwości firm z tej branży z Elbląga i okolic oraz panel dyskusyjny nt. roli przemysłu kreatywnego w rozwoju gospodarki. Gośćmi panelu będą specjaliści w zakresie tego tematu oraz lokalni przedsiębiorcy działający w branży przemysłów kreatywnych.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy artystycznej (m.in. „Moje miasto, a w nim...”, Międzypokoleniowe warsztaty animacji filmowej). Działania festiwalowe poprzedzą konkurs pn. Moje wymarzone podwórko, akcja artystyczna pn. Kolorujemy podwórka. Festiwalowi będą towarzyszyły Żywa wystawa - happening oraz happeningi pn. "Jesteśmy!".

Projekt pn. Festiwal Przemysłów Kreatywnych ma charakter edukacyjny. Adresowany jest do mieszkańców Elbląga z różnych środowisk. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji artystyczno-estetycznych mieszkańców miasta Elbląga i okolic poprzez realizację zadań pobudzających kreatywność uczestników, podnoszących ich umiejętności w zakresie twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii oraz rozwijających w nich potrzebę aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%