› sport
10:52 / 26.11.2013

W Elblągu pojawi się nowy lekarz sportowy? Czekają tylko na certyfikat

W Elblągu pojawi się nowy lekarz sportowy? Czekają tylko na certyfikat

fot. Konrad Kosacz

Problem ze stanowiskiem lekarza sportowego w Poradni Sportowej w Elblągu wydaje się być rozwiązany. Mimo, że dotychczasowy lekarz - dr Zdzisław Rogacewicz przebywa nadal na zwolnieniu lekarskim, to w naszym mieście będzie dodatkowa osoba z odpowiednimi kwalifikacjami.

- Jest kandydat do współpracy, czekamy tylko na jego certyfikat – mówi dyrektor Centrum Rehabilitacji w Elblągu, mgr Ryszard Werchowski. - Chcemy żeby wspólnie z dr Rogacewiczem zajmował się sportowcami w naszym mieście. W dalszej perspektywie zyska doświadczenie przy pracy i Przychodnia będzie mogła służyć wszystkim, którzy potrzebują konsultacji z lekarzem sportowym – dodaje.

Kilka tygodni temu alarmowaliśmy, że jedyny w Elblągu lekarz sportowy – 80-letni doktor Zdzisław Rogacewicz przeszedł zawał serca i przebywa na zwolnieniu lekarskim. Ten wypadek spowodował, że elbląscy sportowcy zostali pozbawieni możliwości uzyskania aktualnych zaświadczeń o stanie zdrowia.

Poradnia Medycyny Sportowej odsyłała zainteresowanych do lekarzy w ościennych miastach.

- Dr Rogacewicz przebywa na zwolnieniu do 25 listopada. Czekamy, nie możemy podejmować decyzji. Dopiero po badaniach lekarza medycyny pracy 25 listopada zobaczymy, czy będzie mógł pracować. Dobrze się czuje, chciałby wrócić i dalej pomagać sportowcom w Elblągu – mówił nam kilka tygodni temu dyrektor Werchowski.

Jak się jednak dziś dowiedzieliśmy, doktor Rogacewicz nie wrócił jeszcze do pracy, nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim. Elbląg nadal nie ma lekarza sportowego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elbląg bez lekarza sportowego. Zawodnicy mają problem

06.11.2013 komentarzy 13

W ponad 120 tysięcznym mieście badania młodych sportowców przeprowadzał do tej pory tylko jeden lekarz. Ponad 80-letni dr Zdzisław Rogacewicz przeszedł...

Jest szansa, że w Elblągu będzie lekarz sportowy. Trwają poszukiwania

09.11.2013 komentarzy 1

Dyrektor SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu mgr Ryszard Werchowski, przełożony będącego na zwolnieniu lekarskim jedynego lekarza sportowego w Elblągu doktora...