› inwestycje komercyjne
10:45 / 14.12.2012

W Elblągu powstaje pierwszy hotel butikowy. Będzie inny niż wszystkie

W Elblągu powstaje pierwszy hotel butikowy. Będzie inny niż wszystkie

fot. Atelier Hoffmann

W sąsiedztwie Bramy Targowej, w zespole nowych kamienic przy ul. Stary Rynek powstaje pierwszy w Elblągu hotel butikowy. Wyróżnikiem tego miejsca mają być inspirująco zaaranżowane wnętrza pokoi oraz części restauracyjnej, nowoczesny design i nietypowe wzornictwo mebli i dodatków. Nowy hotel będzie działał zgodnie z zasadą wszystkich hoteli butikowych oferując Klientom „dom z dala od domu”.

Projekt wnętrz pierwszego w Elblągu hotelu butikowego przygotowała pracownia Atelier Hoffmann pod nadzorem Krzysztofa Hoffmanna, który wyjaśnia filozofię hoteli butikowych.

- Hotele butikowe w dużym uproszczeniu to kameralne miejsca wyróżniające się dbałością o styl i smak aranżacji wnętrz, stawiające na oryginalne rozwiązania i detale, po prostu wyróżniające się na tle hoteli sieciowych – informuje Krzysztof Hoffmann. - Właśnie takie małe ale stylowe hoteliki przyciągają dziś gości w większości europejskich miast bardziej niż olbrzymie hotelowce-molochy. Większość z nich powstaje w niewielkich kamienicach, domkach, czasami loftach lub obiektach historycznych. Nazwa „butikowy” po raz pierwszy pojawiła się w 1981r. wraz z otwarciem pierwszego butikowego hotelu w Londynie.

Pierwszy w naszym mieście hotel butikowy powstaje w zespole Kamienicy przy Bramie, w sąsiedztwie Galerii El, Bramy Targowej przy ulicy Stary Rynek. Inwestycja jest na etapie tworzenia wnętrz, prace nadzoruje zespół projektantów z elbląskiej pracowni Atelier Hoffmann.

- Nasz projekt wpisuje się w filozofię „dom z dala od domu”, goście tego hotelu mają tu znaleźć kameralną atmosferę, ale również oryginalny wystrój wnętrza z nietypowym wzornictwem mebli, tkanin, lamp oraz detali w pokojach. Inwestor liczy na coraz liczniejszą grupę turystów szukających na weekend, na nocleg w podróży służbowej lub na krótki urlop miejsc ciekawych, innych niż typowe hotele, na swój sposób oryginalnych – dodaje Krzysztof Hoffmann, projektant wnętrz hotelu. 

Nazwa nowego hotelu będzie nawiązywała do historii Elbląga i jednego z symboli naszego miasta. Do dyspozycji gości będzie 11 pokoi hotelowych, 1 pokój konferencyjny 12-osobowy oraz duży rodzinny apartament i restauracja.

źródło: Atelier Hoffmann

6
4
oceń tekst 10 głosów 60%

Zdjęcia ilość zdjęć 8