› biznes
09:53 / 05.09.2019

W Elblągu powstanie nowy oddział spółki Energa Operator

W Elblągu powstanie nowy oddział  spółki Energa Operator

fot. materiały prasowe

Jak poinformowała na swojej stronie Grupa Energa, w Elblągu i Słupsku utworzone zostaną nowe oddziały spółki Energa Operator. Prezes Grzegorz Ksepko przekonuje, że nowe oddziały będą „katalizatorem rozwoju nie tylko regionu, lecz również całego kraju”. Docelowo w elbląskim oddziale znajdzie pracę 70 osób. 

Zapowiedzi o powstaniu w Elblągu oddziału  Energa Operator potwierdziły się. Oddział będzie funkcjonował także w Słupsku. Prezes Grzegorz Ksepko obiecuje, że przyniesie to znaczącą poprawę jakości obsługi mieszkańców tych regionów. Decyzja o utworzeniu nowych oddziałów Energi Operatora dotyczy bezpośrednio niemal 400 tysięcy odbiorców indywidualnych. Na otwarciu nowych placówek skorzystają również klienci biznesowi. Szybciej i sprawniej będzie postępowała realizacja umów przyłączeniowych, co jest szczególnie istotne wobec znacznego zwiększenia zapotrzebowania na moc. 

Prezes Grzegorz Ksepko uważa, że ukończenie drogi ekspresowej S7 spowoduje w najbliższej przyszłości dynamiczny rozwój obszaru Zalewu Wiślanego oraz terenów przyległych do Elbląga. 

Spodziewany rozwój regionu związany z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną, inwestycjami w infrastrukturę drogową, planowanymi inwestycjami w morskie farmy wiatrowe, rozbudowy portu w Ustce, oraz rozwój strategiczny dla bazy wojskowej NATO. Planowany rozwój regionu będzie determinował większą liczbę zadań również na sieci energetycznej na poziomie średnich napięć (SN)

- wylicza prezes Ksepko. Podkreśla, że utworzone oddziały zajmą się koordynacją i obsługą tych inwestycji z lokalnymi samorządami i przedsiębiorcami.  

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%