› budownictwo mieszkaniowe
15:44 / 09.07.2012

W Elblągu przybędzie ponad 100 wojskowych mieszkań

W Elblągu przybędzie ponad 100 wojskowych mieszkań

fot. Konrad Kosacz

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” z Warszawy, do końca tego roku  wybuduje przy ul. Piechoty ponad 100 nowych mieszkań. W dwóch budynkach wielorodzinnych zamieszkają, służący w Garnizonie Elbląg, żołnierze zawodowi oraz ich rodziny.

Czterokondygnacyjne budynki powstają w miejscu dawnych garaży wojskowych, w bezpośrednim sąsiedztwie czterech budynków mieszkalnych administrowanych przez Wojskową Agencję Mieszkaniową. Ich budowa rozpoczęła się jesienią 2011 r.

Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Ekobud” z Ostródy (lider) oraz Pracownia Projektowa „Akon” Anna Ceynowa z Olsztyna (partner). Inwestorem jest Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” z Warszawy.



W pierwszym budynku znajdzie się 48 mieszkań, w tym 1 lokal dla osoby niepełnosprawnej, w drugim  – 59 mieszkań, w tym 1 lokal dla osoby niepełnosprawnej oraz jeden lokal usługowy. Powierzchnia użytkowa mieszkań kształtować się będzie między 49 a 66 m2. W najniższych kondygnacjach budynków znajdą się garaże indywidualne na 32 miejsca postojowe. Dodatkowo przy budynkach zaprojektowano 77 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych). Pozostały teren zajmą chodniki, zieleń urządzona z ławkami parkowymi i koszami na śmieci oraz plac zabaw dla dzieci.

Przydziału mieszkań dla zawodowych żołnierzy w nowych budynkach przy Piechoty, dokona Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

W planach WTBS „Kwatera” znajduje się jeszcze budowa około 48 mieszkań przy ul. Lotniczej z terminem zakończenia realizacji w 2015 r.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 15