› bieżące
16:40 / 18.10.2014

W Elblągu trwa Baltic Cup. Zobacz zdjęcia

W Elblągu trwa Baltic Cup. Zobacz zdjęcia

fot. Bartłomiej Ryś

Kombinacją dziesięciu tańców juniorzy rozpoczęli piętnastą, jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup". W Centrum Sportowo-Biznesowym przez trzy dni trwają turniejowe zmagania tancerzy z całego świata.

Piękno tańców standardowych, gorące latynoamerykańskie rytmy oraz popisowe występy mistrzów – na trzy dni Elbląg stanie się stolicą tańca. Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi tańczą do muzyki na żywo.

Zagrają im muzycy Filharmonii z Grodna. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. Imprezę prowadzi niezmiennie od lat Danuta Niemczynowicz, dzięki której" Baltic Cup" ma swój niepowtarzalny klimat.

Jak co roku, nie zabraknie tanecznych pokazów w wykonaniu mistrzów. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym Formacja Jantar-Elbląg wystąpi ze swoim popisowym występem. Podczas gali finałowej, w sobotę, będzie można obejrzeć również taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie.

 

1
2
oceń tekst 3 głosów 33%

Zdjęcia ilość zdjęć 43