› budownictwo mieszkaniowe
10:19 / 16.08.2012

W elbląskiej Dąbrowie powstaną kolejne domki jednorodzinne

W elbląskiej Dąbrowie powstaną kolejne domki jednorodzinne

fot. Konrad Kosacz

Drugą po Bielanach, najbardziej intensywnie rozwijającą się dzielnicą mieszkalną Elbląga, jest Dąbrowa. Wzdłuż ulicy Królewieckiej i jej odnóg, wyrasta coraz większa liczba domków jednorodzinnych, które stawiają ceniący sobie spokój i piękną okolicę inwestorzy. Potwierdzeniem tego są plany budowy przy ul. Królewieckiej, mini osiedla składającego się z 11 budynków jednorodzinnych.

Do magistratu wpłynął niedawno wniosek  o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Projekt zakłada budowę 11 budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wolnostojących na działce położonej przy ul. Królewieckiej, po prawej stronie za dzielnicą Dąbrowa – Kolonia.

Na terenie o powierzchni 2 ha, zaplanowano realizację budynków mieszkalnych z poddaszem użytkowym, garażami i pełną infrastrukturą dla inwestorów indywidualnych. Powierzchnia zabudowy budynków będzie zróżnicowana i kształtować się ma w granicach od 120 do 220 m² wraz z garażem. Przewidziano dwie kondygnacje nadziemne (parter + poddasze użytkowe).

Inwestorami są dwa elbląscy przedsiębiorcy: Piotr Jankiewicz i Adrian Rychter. Przedsięwzięcie jest na etapie planowania.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%