› bieżące
09:02 / 23.03.2014

W kawiarence o podręczniku do historii

W kawiarence o podręczniku do historii

fot. Konrad Kosacz

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na kolejne spotkanie w Kawiarence Historycznej Clio. We wtorek, 25 marca, rozmowa będzie o podręcznikach do historii regionalnej, a gościem spotkania - dr Elżbieta Paprocka.

Spotkanie nazwane "Podręcznik od kuchni" będzie poświęcone specyfice pracy nad podręcznikiem do historii i połączone z prezentacją fragmentów przygotowywanego do druku podręcznika do historii Elbląga dla szkół ponadgimnazjalnych. Koncepcja opublikowania książek do nauki historii miasta wyszła ze strony Fundacji Elbląg. Wcześniej ukazały się materiały dla przedszkoli oraz podręcznik dla gimnazjum.

Kolejny podręcznik, tym razem dla szkół ponadgimnazjalnych, przygotowuje Stowarzyszenie "Jagiellończyk", działające przy II LO w Elblągu. Autorką podręcznika jest Elżbieta Paprocka, nauczycielka, rzeczoznawca historii Ministerstwa Edukacji Narodowej, laureatka ogólnopolskiego konkursu na najlepszy program nauczania historii. Przy pracy nad podręcznikiem wykorzystała doświadczenie w pracy redakcyjnej, które zdobyła w wiodącym wydawnictwie edukacyjnym.

Spotkanie w kawiarence odbędzie się we wtorek, w budynku Gimnazjum elbląskiego muzem przy Bulwarze Zugmunta Augusta 11, wejście od strony ulicy Zamkowej. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Tomasz Gliniecki

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%